Андрагоги та провайдери. Міносвіти розробило програму освіти для дорослих

Андрагоги та провайдери. Міносвіти розробило програму освіти для дорослих

Андрагоги та провайдери. Міносвіти розробило програму освіти для дорослих

Міністерство освіти і науки оприлюднило для громадського обговорення проєкт закону "Про освіту дорослих". Документом, зокрема, передбачається створення посад андрагогів та легалізація статусу "провайдера освіти дорослих".

Проєкт опубліковано пресслужбою міністерства.

Як повідомили у МОН, його головні цілі — це створити умови для розвитку освіти дорослих на засадах комплексного розуміння, визначити пріоритетні напрями і забезпечити формування у дорослих ключових компетентностейНавички, визначені ЄС: грамотність, мовна компетентність, математична компетентність і компетентність у науках, технологіях та інженерії, цифрова компетентність, особиста, соціальна та навчальна компетентність, громадянська компетентність, підприємницька компетентність, компетентність культурної обізнаності й самовираження. , рекомендованих Європейським Союзом для освіти впродовж життя.

Окрім того, законопроєкт МОН пропонує заснувати низку нових установ для освіти дорослих в Україні. Зокрема, передбачається створення:

  • Національної ради з питань освіти дорослих — консультативного органу, який забезпечить вплив громадськості на формування державної політики у сфері освіти дорослих
  • Фонду підтримки освіти дорослих, основна мета якого — надавати фінансову підтримку провайдерам і здобувачам освіти дорослих на конкурсних засадах

Освітою дорослих будуть займатися андрагогиСлово утворене із давньогрецьких коренів "андро" — доросла людина, та "гог" — вести — працівники галузі освіти, що володіють фаховими компетентностями для надання освіти дорослим з урахуванням їхніх вікових, освітніх, професійних характеристик.

Законопроєкт також передбачає створення "провайдерів" освіти. Це — комплексне поняття, яке охоплює всіх юридичних і фізичних осіб, що надають освітні послуги дорослим особам. МОН пропонує виділити дві окремі категорії провайдерів: центри освіти дорослих та заклади освіти дорослих.

Центри освіти дорослих працюватимуть за програмами неформальної освіти дорослих і виконуватимуть соціальну функцію, а заклади освіти дорослих надаватимуть освіту в конкретних галузях відповідно до програм МОН.

Обговорення буде тривати до 8 жовтня 2020 року.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди