З початку року митники виявили порушень на 7,6 млрд гривень — Держмитслужба

З початку року митники виявили порушень на 7,6 млрд гривень — Держмитслужба

Будівля Державної митної служби України у Києві.
Будівля Державної митної служби України у Києві. Фото: УНІАН/Олександр Синиця

За десять місяців поточного року працівники Державної митної служби виявили порушення митних правил із вартістю предметів правопорушень на 7,6 мільярда гривень.

Про це повідомили у Державній митній службі.

"Протягом січня-жовтня 2023 року виявлено 10 124 порушення митних правил із вартістю предметів правопорушень на суму понад 7,6 млрд грн (вартісний показник збільшився майже в три рази, порівняно з аналогічним періодом минулого року)", — йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що було вилучено предметів правопорушень на суму майже 669 мільйонів гривень.

"Зокрема: промислових товарів на 483 млн грн, продовольчих товарів на 66 млн грн, валюти на 73 млн грн та транспортних засобів 46 млн грн", — йдеться у повідомленні.

У Держмитслужбі додали, що безпосередньо митницями розглянуто 2 894 справи про порушення митних правил, застосовано адміністративних стягнень у вигляді штрафу на суму 97 млн грн, з яких стягнуто до держбюджету 65 млн грн.

"На розгляд до суду митницями передано 5 803 справи про порушення митних правил на 5,3 млрд грн.За результатами розгляду справ судами накладено стягнень (конфіскація товарів та штрафи) на суму понад 1,8 млрд грн (конфіскація – 954 млн грн, штрафи – 869 млн грн)", — йдеться у повідомленні.

20 жовтня у Держмитниці повідомляли, що від початку цього року з 9 тисяч перевірених фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу військових, у більш ніж 3 тисячах випадків не підтверджено її надходження до військових частин. Митники направили до правоохоронних органів 387 повідомлень про факти, що вказують на ознаки злочину. Також було складено 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги.

На початок