Росія найближчим часом відправить на фронт українських військовополонених — ISW

Росія найближчим часом відправить на фронт українських військовополонених — ISW

Міноборони РФ
Міністерство оборони Росії в Москві. Фото: Getty Images

Російський батальйон, що складається з українських військовополонених, швидше за все, найближчим часом буде розгорнутий в Україні, що є очевидним порушенням Женевської конвенції про військовополонених.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Російські державні пропагандистські ЗМІ повідомили, що 7 листопада солдати батальйону "Богдан Хмельницький" склали присягу на вірність Росії і незабаром будуть розгорнуті в Україні. Батальйон діятиме у складі формування "Каскад" "ДНР", що свідчить про те, що військовополонені будуть розгорнуті в районі кордону Донецько-Запорізької області

"Російські джерела стверджують, що командування РФ ставитиметься до військовополонених так само, як і до російських солдатів, і що вони отримуватимуть однакову зарплату та пільги", — йдеться у звіті.

Як раніше повідомляло ІСВ, російські державні ЗМІ стверджували, що російські війська "завербували" до 70 українських військовополонених з різних російських колоній для служби в батальйоні "Богдан Хмельницький".

Аналітики наголосили, що українців змусили піти на службу до ворога, що є явним порушенням Женевської конвенції. Вона передбачає, що "жоден військовополонений ніколи не може бути відправлений у зону бойових дій" і не повинен "прийматися на роботу, яка носить шкідливий для здоров'я або небезпечний характер".

Раніше омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що 86% українських військових, що повернулися з полону Російської Федерації, заявляли про прямі фізичні катування з боку росіян.

На початок