Зʼявились супутникові знімки заводу "Залив" у Керчі після ракетних ударів ЗСУ

Зʼявились супутникові знімки заводу "Залив" у Керчі після ракетних ударів ЗСУ

Зʼявились супутникові знімки заводу "Залив" у Керчі після ракетних ударів ЗСУ
Малий ракетний корабель "Аскольд". Фото: РІА "Новости"

Зʼявились нові супутникові знімки суднобудівного заводу "Залив" в окупованій Керчі після ракетного удару Збройних Сил України.

Знімки Planet Labs за 5 листопада опублікували "Схеми".

На них видно місце ураження на заводі та військове російське судно, яке також має вигляд пошкодженого.

"За моїми даними на 4 листопада у Керчі на момент вибухів знаходився тільки один корабель, здатний нести ракети класу "Калібр", а саме "Аскольд". Я думаю, що цей корабель, як ми бачимо, стояв вже біля причалу і його доводили до розуму, бо вже у грудні його мали б здати. Видно, що він ще на плаву, але верхня частина судна помітно пошкоджена", - розповів у коментарі виданню капітан 1-го рангу ВМС запасу Андрій Риженко після аналізу супутникового знімку.

Риженко також зазначив, що "Аскольд" — це малий ракетний корабель 22800 типу "Каракурт", який може нести до 8 ракет "Калібр". Знешкодження такого судна, на його думку, є дуже важливим для безпеки України.

Що відомо про атаку на завод "Залив"

Ввечері 4 листопада в коментарі Суспільному Крим місцевий житель підтвердив декілька потужних вибухів у Керчі. Пізніше окупаційна влада повідомила про роботу ППО. "Глава" Криму Сергій Аксьонов зазначив, що частина уламків збитих ракет упала на територію одного із сухих доків.

Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук підтвердив ураження у тимчасово окупованій Керчі ще одного з найсучасніших кораблів Чорноморського флоту РФ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок