Тарнавський пояснив вихід російських військ з Херсона

Тарнавський пояснив вихід російських військ з Херсона

ЗМІ
Херсон це — Україна
Мітинг проти окупації у Херсоні, березень 2022 р. Фото: Олександр Корняков

Російські війська вийшли з Херсона, оскільки були роз'єднані таким бар'єром, як річка. Це сталося під час контрнаступу Збройних сил України восени 2022 року.

Про це заявив командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія" Олександр Тарнавський в програмі "Рік.Херсон".

"Росіяни розуміли прекрасно, що це угрупування військ могло або потрапити в оточення, або бути знищеним. Для росіян слово "оточення" – це одне із слабких місць. Коли вони чують слово "оточення", то професійно втікають", — розповів Тарнавський.

Він додав, що російські війска відступають як тільки відчувають, що починається так зване "оточення".

"Їм краще втекти з поля бою, але не потрапити в оточення", – сказав Тарнавський.

Що відомо про деокупацію Херсону

В окупацію Херсон потрапив у перші дні повномасштабного вторгнення. Під час українського контрнаступу восени 2022 року, 11 листопада російські війська вийшли з міста та почали заходити туди Збройні сили України. У Головному управлінні розвідки Міноборони повідомили, що місто повертається під контроль України й туди заходять частини ЗСУ.

Речниця пресцентру Сил оборони "Півдня" Наталя Гуменюк повідомила, що в Херсоні "йшла важка і потужна" бойова робота, а поява українських прапорів означає, що "Херсон — це Україна".

Зараз російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр.

На початок