Це четвертий лицарський турнір, що відбувається у Луцьку, – розповів Суспільному організатор змагань Сергій Ващук. Кубок України "Середньовічний Лучеськ. Доблесть віків" зібрав понад півсотні хлопців та дівчат.
Через коронавірус, каже організатор, цього року учасників менше, ніж у попередні роки. Приїхали бійці зі Львова, Рівненщини, Житомирщини, Закарпаття, Черкащини, Полтавщини та м. Києва.

У Луцькому замку протягом двох днів билися лицарі
"Змагання відбувалися в усіх номінаціях, які представлені в Кубку України. Це – одиночні замагання "щит і меч", "довгий меч" і "алебарда". Жіночі та чоловічі масові бої. Жіночі – це "3 на 3". Чоловічі - "16 на 16", "10 на 10", "5 на 5", - говорить Сергій Ващук.
Луцьк представляє команда "Велика Волинь". Ця команда на Чемпіонаті України здобула срібні нагороди у всіх масових номінаціях, каже організатор турніру.

У Луцькому замку протягом двох днів билися лицарі
Олексій Лялюшко, голова правління Всеукраїнської федерації середньовічного бою, розповів, що етап змагань у Луцьку – один з тих, де визначають учасників національної збірної команди.
"В цьому русі поєднується і спорт, і історія, і туризм. Це унікальний вид, де кожен може знайти своє місце. Якщо не махати мечем чи не стріляти з лука – просто можна подорожувати. Відновлювати історичні костюм, просто дізнаватися історію – це дуже корисно для всіх нас", – каже Олексій Лялюшко.

У Луцькому замку протягом двох днів билися лицарі
На турнірі діяли локації для дітей, де найменші глядачі могли спробувати себе у ролі лицарів. На майстар-класах гості могли навчитися середньовічних ремесел.