Міноборони підготувало проект постанови, який підтверджує право підприємств ВПК на прибуток

Міноборони підготувало проект постанови, який підтверджує право підприємств ВПК на прибуток

Міністерство оборони України
Фото: Міноборони

Міноборони підготувало проект постанови уряду, яким підтверджує право українських виробників на прибуток у ціні на продукцію військового призначення за весь період дії воєнного стану.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

В оборонному відомстві зазначили, що головною метою є забезпечення Сил оборони зброєю, тому розвиток і допомога українському військово-промисловому комплексу – це те, чому приділяється увага.

"Українські компанії, що озброюють та одягають армію і при цьому сплачують податки, надають робочі місця — мають право на прибуток. Прибуток для підприємств ВПК — це те, що дозволяє їм інвестувати у винаходи та експериментальні розробки. Це інвестиція у підсилення ЗСУ, а відтак — у наближення перемоги", — наголосили у Міноборони.

У відомстві додали, що проект постанови розробили спільно з представниками сектору ВПК, серед яких: ключові Асоціації, що об’єднують виробників військової продукції та тилових постачальників. Його погодили на зустрічі, яку вперше провели за ініціативи глави Міноборони Рустема Умєрова. Документ вже найближчими днями передадуть на розгляд Кабінету міністрів.

У червні Державна аудиторська служба України (ДАСУ) за результатами перевірки Міноборони знайшла порушень на 2,5 млрд грн. Порушенням вважається прибуток, який отримали приватні й державні компанії, співпрацюючи з оборонним відомством.

3 липня тодішній міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що висновки Держаудитслужби про те, що українські виробники, які співпрацюють з Міноборони, не можуть мати прибуток, "абсурдні й вже створили величезні проблеми для української армії та виробників".

У вересні парламент схвалив постанову №10071 "Щодо підтримки оборонно-промислового комплексу України в умовах воєнного стану" про фактичне скасування висновку Державної аудиторської служби України щодо військових закупівель. Згідно з документом, уряд має гарантувати виконавцям державних контрактів з оборонних закупівель компенсацію всіх економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних із їх виконанням, а також суми прибутку (постачальницької винагороди) у складі вартості (ціни) товарів, робіт і послуг оборонного призначення, відповідно до умов державних контрактів.

На початок