Макрон приїхав до Казахстану. Росія прокоментувала

Макрон приїхав до Казахстану. Росія прокоментувала

Макрон зустрівся з президентом Казахстану. Про що говорили
Президент Франції Емманюель Макрон і президент Казахстану Касим Жомарт-Токаєв, 1 листопада 2023. Фото: Офіційний сайт президента Республіки Казахстан

Президент Франції Емманюель Макрон 1 листопада прибув до Казахстану та зустрівся з президентом Касимом Жомартом-Токаєвим. Вони підписали 6 угод.

Про це йдеться на сайті президента Казахстану.

Як пише Reuters, це перший пункт турне Макрона Центральною Азією, далі він вирушить до Казахстану й Узбекистану. Регіон привернув увагу Заходу після початку вторгнення РФ до України. Багатий нафтою Казахстан уже став альтернативним постачальником сирої нафти для європейських країн, що перекриває постачання з Росії і є важливою ланкою на новому маршруті Китай — Європа в обхід Російської Федерації.

На зустрічі з Токаєвим Макрон висловив комплімент Казахстану за відмову стати на бік Москви щодо України. Казахстан і Узбекистан не визнали окупацію Росією українських територій і пообіцяли дотримуватися санкцій Заходу проти Москви, водночас називаючи і РФ, і країни Європи своїми стратегічними партнерами, зазначає агентство.

"Я в жодному разі не недооцінюю геополітичні труднощі, тиск... який дехто може чинити на вас. Франція цінує шлях, яким ви йдете для своєї країни, відмовляючись бути васалом будь-якої влади", — сказав Токаєву Макрон.

Франція і Казахстан підписали кілька документів про співпрацю

За підсумками переговорів президенти Казахстану та Франції ухвалили Спільну заяву та підписали 6 документів:

  • про наміри щодо співпраці зі стратегічних мінералів;
  • про інвестиції щодо реалізації проєкту "Виробництво та сервісне обслуговування залізничних локомотивів та рухомого складу, а також комплектувальних частин до залізничної техніки в Республіці Казахстан";
  • про спільну роботу з виготовлення вакцини проти ящуру;
  • про спільне підприємство щодо проєкту будівництва вітроелектростанцій загальною потужністю 1 ГВт;
  • про створення міжнародних французьких шкіл у Казахстані та викладання французької мови у середніх школах;
  • угода про заснування та функціонування Групи Французького агентства розвитку в Казахстані.

Як відреагувала Росія

Речник президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував зустріч Макрона та Токаєва:

"Казахстан — це суверенна держава і, звичайно, розвиває відносини з усіма країнами на власний розсуд. (...) Ми розвиваємо з Казахстаном наші власні відносини, які дуже цінуємо і в цьому разі бачимо повну взаємність із боку Астани", — сказав Пєсков і звернув увагу, що РФ та Казахстан пов'язують "історичні відносини, відносини стратегічного партнерства".

На початок