Менше половини українців довіряють телемарафону — опитування

Менше половини українців довіряють телемарафону — опитування

Менше половини українців довіряють телемарафону — опитування
. скрін з відео телемарафону "Єдині новини"

Протягом останніх 17 місяців майже на третину зменшилася кількість українських громадян, які довіряють загальнонаціональному телемарафону "Єдині новини".

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 30 вересня — 13 жовтня 2023 року.

"За період з травня 2022 року по жовтень 2023 року простежується зниження довіри до телемарафону "Єдині новини", — зазначили фахівці.

У КМІС вказали, що, "хоча телемарафон зберігає позитивний баланс довіри-недовіри, кількість тих, хто йому довіряє, зменшилась з 69% до 48%, а натомість з 12% до 39% збільшилась кількість тих, хто йому не довіряє".

Серед інституцій, які користуються безумовною довірою українців, беззмінно залишаються ЗСУ та волонтери. Зокрема про довіру Збройних сил заявили 94% респондентів, що були опитані соціологами (у травні 2022 року — 98%), про довіру волонтерам — 87% (у травні 2022 року також було 87%).

Дані опитування КМІС
Дані опитування КМІС
Дослідження проводилось методом телефонних інтерв' ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Опитали 2 007 респондентів у віці 18 років і старше, що мешкають у всіх регіонах України (окрім АР Крим). До вибірки не могли потрапити мешканці тимчасово окупованих територій, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном. Статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.
На початок