З Борівської громади за чотири дні виїхали понад 150 дітей: "Влучання у нас за графіком"

З Борівської громади за чотири дні виїхали понад 150 дітей: "Влучання у нас за графіком"

З Борівської громади за чотири дні виїхали понад 150 дітей: "Влучання у нас за графіком"
Ілюстративне фото. Евакуація з Куп'янського району 31 жовтня. Фото: ГО "Я Врятований"

З Борівської громади на Ізюмщині триває рекомендована обладміністрацією евакуація. За словами очільника громади, протягом 30 жовтня з території виїхали 77 дітей разом з батьками, сумарно за чотири дні евакуювалися до 400 людей. Жителі виїжджають самостійно або з допомогою волонтерів.

Евакуюються через посилення обстрілів, та з сіл поблизу кордону Луганської області, поруч з якими тривають бойові дії, розповів Суспільне Харків начальник Борівської СВА Олександр Тертишний.

"Останні два-три тижні загострення, і влучання в нас уже за графіком. О 22-23 годині чекаємо обстрілів. Були КАБиКерована авіаційна бомба, але зараз Боровій найбільше дошкуляють реактивні системи залпового вогню "Смерч". Усе в нас працює, усі заклади, але коли попадають у місця масового проживання людей, то це просто небезпечно для життя", — каже очільник громади.

За словами Тертишного, точну кількість евакуйованих не рахують.

"Це важко сказати, процес іде. 155 дітей вивезли за останні дні. З ними ж дорослі, тому на два-три множте. Десь 300-400 людей покинули громаду, в основному вже з селища Борова. Ніхто ж такого підрахунку не веде, більшість самостійно виїжджають в Ізюм, в Балаклію. Є такі, що в Ізюмі ночують, а їдуть сюди на роботу", — розповів начальник Борівської СВА.

Після звільнення Борівської громади, туди почали повертатися жителі, тоді загалом проживало близько 9 тисяч людей, каже Тертишний, проте через посилення обстрілів і дестабілізацію на фронті жителі знову вимушені виїжджати.

Станом на 31 жовтня, у Борівській громаді лишилося 696 дітей, з яких 299 — у Боровій.

"У нас чітка координація зі штабом і всіх, хто звертався, вивозили. Люди сумніваються, не хочуть їхати, але коли влучання у район багатоквартирних будинків, люди налякані, вони шукають варіанти, виїжджають, вивозять дітей. Більшість самі виїжджають, шукають квартири. Багато в Ізюм поїхали", — каже Тертишний.

Що відомо про евакуацію з Борівської громади

25 жовтня стало відомо, що Борівська громада рекомендує жителям евакуацію.

Записатися на евакуацію з Борівської громади можна за номером: 080-033-92-91.

Російські військові постійно завдають удари по селищу Борова. Зокрема, за жовтень поточного року відомо щонайменше про чотири удари по населеному пункту: 4 — керованою авіабомбою, 11 — ракетою С-300 та з РСЗВ, 16 — артилерією та 23 жовтня — попередньо, РСЗВ.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок