Йорданія попросила США розгорнути ракети ППО Patriot на її території

Йорданія попросила США розгорнути ракети ППО Patriot на її території

ЗМІ
Система протиповітряної оборони Patriot
ЗРК Patriot в аеропорту Жешув-Ясьонка, 25 березня 2022 року, Польща. Фото: AP

Йорданія попросила Сполучені Штати Америки розгорнути системи протиповітряної оборони Patriot для посилення оборони свого кордону на тлі загострення конфлікту на Близькому Сході.

Про це пише агентство Reuters.

"Ми попросили американську сторону допомогти зміцнити нашу систему оборони за допомогою зенітно-ракетних комплексів Patriot", — заявив речник армії Йорданії генерал Мустафа Хіярі.

Американські ракети Patriot були розміщені в Йорданії у 2013 році після повстання в сусідній Сирії. Тоді королівство побоювалося, що громадянська війна може перекинутися на її територію та розпалити регіональний конфлікт.

За словами чиновників, Йорданія все більше хвилюється через те, що ізраїльське бомбардування Сектора Гази після нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня може викликати кризу в країні.

Останніми тижнями Сполучені Штати направили на Близький Схід значну кількість військово-морських сил, у тому числі два авіаносці, їхні кораблі підтримки та додали тисячі військ у регіоні.

Армія Йорданії є одним із найбільших одержувачів зовнішнього військового фінансування Вашингтона, яке обчислюється сотнями мільйонів доларів.

З початку сирійського конфлікту в 2011 році Вашингтон витратив сотні мільйонів доларів, щоб допомогти Амману створити складну систему спостереження, відому як "Програма безпеки кордонів", щоб зупинити проникнення бойовиків із Сирії та Іраку.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт та вторгнення

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8 500 людей) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.

Вранці 7 жовтня 2023 року, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

Останні новини про перебіг подій в Ізраїлі і Секторі Гази читайте тут.

На початок