В громади Житомирщини придбають 28 шкільних автобусів

В громади Житомирщини придбають 28 шкільних автобусів

В громади Житомирщини придбають 28 шкільних автобусів
В громади Житомирщини придбають 28 шкільних автобусів. Фото: Суспільне Житомир

Для навчальних закладів громад Житомирщини на умовах співфінансування придбають 28 шкільних автобусів — на ці цілі з держбюджету виділили 47 мільйонів гривень.

Про це в коментарі Суспільному розповіла директорка обласного департаменту освіти і науки Наталія Осипович.

За її словами, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну громади Житомирщини передали на потреби Сил оборони України фактично третину своїх шкільних автобусів — 100 із 331.

"В цьому році нам виділили субвенцію 47 мільйонів гривень, за які ми на умовах співфінансування з громадами закуповуємо автобуси. Договір вже укладений, чекаємо, поки виробник їх виготовить. Звісно, ці 28 автобусів не перекриють нашу потребу повністю — аби повернутися на рівень до початку повномасштабної війни, нам треба ще хоча б 37 автобусів. Та, аби закрити всі питання в області по шкільному транспорту, нам знадобиться 75 автобусів, щоб ми могли замінити ті з них, які вже старі", — розповіла Наталія Осипович.

Автобуси купуватимуть на умовах рівного співфінансування — 26 громад отримають по одному автобусу, Коростенська громада — два.

"Свого часу шкільні автобуси для війська віддавали хто як міг: хтось більше, хтось менше. У Коростеня, до прикладу, було вилучено значну кількість автобусів, тому зараз він отримав право на два автобуси. Важливо також враховувати, що обов'язковою умовою цієї субвенції є співфінансування, тому претендувати на автобуси могли лише ті громади, які в змозі оплатити половину вартості автобуса. Для інших громад ми шукаємо інші можливості — приміром, ми подали заявку на фонд відновлення, яким передбачається купівля цих автобусів або ж отримання їх коштом донорів. Ми подали всі документи на міністерство освіти і чекаємо, що, можливо, якась допомога буде звідти. Треба розуміти, що наші громади і самі активно вели роботу в цьому напрямку, співпрацюючи з донорами — так, північним районам автобуси передала Естонія", — каже Наталія Осипович.

Однією з тих, хто на умовах співфінансування купує шкільний автобус, є Черняхівська громада — там на початку повномасштабної війни на потреби українського війська віддали сім із дев'яти шкільних автобусів.

"Попервах ситуація була критичною, — розповідає заступник голови Черняхівської громади Андрій Ющенко. — В березні 2023 року ми купили за власні гроші ще п'ять нових шкільних автобусів. Зараз облдержадміністрація включила нас в список громад, які отримають по одному шкільному автобусу на умовах співфінансування з державою. Тому ситуація потроху вирівнюється, і зараз в нас нема аж настільки критичної потреби, як це було раніше".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок