Громадські обговорення бюджету міста на 2020 рік відбулись у Сумах

Громадські обговорення бюджету міста на 2020 рік відбулись у Сумах

Громадські обговорення бюджету міста на 2020 рік відбулись у Сумах

Проєкт сумського бюджету на 2020 рік допрацюють. У міськраді відбулися громадські слухання щодо документа.

Усі, хто прийшов на них, могли подати до проекту бюджету свої пропозиції. А також до програми соціально-економічного розвитку.

Раніше від сумчан надійшло 180 електронних пропозицій. 21 грудня дев’ятеро виступаючих від різних суспільних груп, озвучили свої. Вони стосувались, зокрема, фінансової допомоги дітям, хворим на рідкісні хвороби, та облаштування комунального транспорту звуковим обладнанням для оголошення зупинок.

"Пропозиції подаються на сайті міськради і вони адресуються міському голові, відповідальний – департамент фінансів. На одну пропозицію приходить декілька відповідей, декілька структурних підрозділів із приблизною відповіддю: я не я і хата не моя", — каже експерт «Сумська платформа реформ" Максим Корнієнко.

Від людей з вадами зору Костянтин Москаленко просить встановити контактну плитку.

"Жодної такої плитки я в сумах не стрів ні в позаминулому, ні в минулому році, ні в цьому році. Це прикро, адже це не потребує якихось колосальних витрат. П’ять-десять цих плиток покласти на перехресті щоб людина з вадами зору, людина похилого віку, звичайні люди в умовах поганої видимості розуміли де вони знаходяться. Навіть дітей це дисциплінує, щоб вони не бігли через дорогу, бо це певна і психологічна межа",— каже Костянтин Москаленко.

За інформацією департаменту інфраструктури, 55% ліфтів потребують заміни або капремонту. Голова Асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Роман Гученко запропонував фінансувати ремонти ліфтів, перш за все, саме в будинках, де створені ОСББ.

"Чому на 100%-ве фінансування ліфтів виділено 8,5 млн грн. А на співфінансування – 3,5 млн грн. Чим люди, які зібрали кошти, які показують, що вони, дійсно, можуть це зробити – зібрати кошти і зробити ліфти, а комусь ми робимо безкоштовно", — каже він.

"Просимо придбати спеціалізований килим для спортивної аеробіки. Зайняття на ньому не є травмонебезпечним. На сьогоднішній момент ми маємо декілька чемпіонів світу, ми маємо ліцензії на всесвітню шімназіаду школярів в Китаї. Ми маємо успішну команду – близько 500 спортсменів. Але немаємо умов проводити змагання ні міжнародного рівня, ні всеукраїнського", — каже президента Федерації спортивної аеробіки Оксана Дубинська.

Слухали пропозиції понад годину. За підсумком почутого рештою затвердили резолюцію. Після цього відбулося засідання виконкому, де додали правку: зняти 10 млн грн з програми «євродвір» і віддати гроші на протипожежну сигналізацію школам.

"67-68 млн грн ми вважаємо необхідним витратити на, так звані, «євро двори» та ремонт прибудинкових територій, але здійснити заходи щодо усунення проблем з протипожежною сигналізацією ми вважаємо це недоцільним", — каже член виконкому Едуард Кучменко.

У підсумку вирішили доопрацювати проект бюджету й за 3-4 дні винести документ на затвердження сесії.

Сесія має відбутися 24 грудня. За уточненими розрахунками департаменту фінансів, запланували доходів на 2020 рік 2,5 мільярдів гривень. У порівнянні з бюджетом цього року, це менше у пів мільярда грн. Бюджет прогнозують із дефіцитом у 56 млн грн.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди