"Ми завжди йому допомагаємо": друзі школяра з Волині розповіли, як винесли його на вершину гори

"Ми завжди йому допомагаємо": друзі школяра з Волині розповіли, як винесли його на вершину гори

Павло Липовський з друзями прямує до школи
Павло Липовський з друзями прямує до школи, 26 жовтня . Фото: Суспільне Луцьк

Учні Рокинівського ліцею повернулися з екскурсії у Карпати. Всього в мандрівку їздило 30 дітей. Серед них — десятикласник Павло Липовський, який через хворобу майже рік пересувається в колісному кріслі.

Хлопця на гору Шпиці, висотою 1 863 метри по черзі несли друзі, розповів Суспільному товариш Андрій Струбіцький.

Зі слів Андрія Струбіцього, саме він мотивував Павла піднятися вгори, бо той довго вагався.

"Ми показали йому, що ми усі його донесемо. Нас була доволі велика компанія. Ми його брали як рюкзак, можна сказати. Там були великі підйоми по камінню. Вниз було легше спускатися, уже знали, куди ставати", — розповідає хлопець.

Друг Павла Андрій Струбіцький
Друг Павла Андрій Струбіцький. Фото: Суспільне Луцьк

Друг Павла Мирослав Карп’як каже, що ця екскурсія ще більше здружила усіх. Розповідає, що найважче було вкінці, коли підіймалися на саму вершину, сил не вистачало у всіх.

"Ми завжди йому допомагаємо і в школу доїхати, і тут по школі пересуватися, у класі", говорить Мирослав.

Друг Павла Мирослав Карп’як
Друг Павла Мирослав Карп’як. Фото: Суспільне Луцьк

Дівчата, які взяли участь у поході, морально підтримували хлопців, які несли Павла, а також взяли на себе подвійний вантаж: їжу та воду для себе і для них, каже Анна Малоока.

"Так, як наші хлопці не мали змоги узяти з собою рюкзаки, то ми давали їм їсти та пити, як вони перепочивали. там була дуже болотиста така місцевість і ми боялися, що хлопці впадуть разом з Пашою", говорить дівчина.

Однокласниця Павла Липовського Анна Малоока
Однокласниця Павла Липовського Анна Малоока. Фото: Суспільне Луцьк

Мама Павла Яна Липовська каже: син не захотів, аби вона супроводжувала його у поїздці. З її слів, син абсолютно самостійний та колісне крісло — це не привід себе обмежувати у будь-чому.

Друзі волинянина розповіли, як винесли його на вершину гори
Мама Яна Липовська та Павло з друзями. Фото: Суспільне Луцьк

Яна Липовська додала: найближчим часом Павло потребує дороговартісної операції, у нього — спінальна м'язова атрофіяСпинальная м'язова атрофія (СМА) - спадкове захворювання, в процесі якого виникають дегенеративні зміни в клітинах спинного мозку, які контролюють рухові функції скелетних м'язів. Уражені хворобою нервові клітини спинного мозку поступово гинуть, що призводить до розвитку м'язової слабкості та атрофії.. Нині хвороба стрімко прогресує, у сина викривлення хребта на 80 %, рік тому він почав пересуватися на колісному кріслі. Нині ж, після здійснення однієї мрії, каже Павло, прагне втілити іншу, — рухатися без болю з рівною спиною. Щоб допомогти сину Яна Липовська оголосила збір коштів, про це вона сповістила у своїх соцмережах.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок