У Луцьку перейменують іще дев'ять вулиць. Які саме

У Луцьку перейменують іще дев'ять вулиць. Які саме

Комісія з впорядкування назв вулиць Луцької міської громади пропонує перейменувати ще дев'ять вулиць обласного центру.

Про результати засідання комісії повідомили на сайті міської ради. У Луцьку пропонують перейменувати такі вулиці:

  • вулицю Нахімова пропонують назвати Джерельною,
  • вулиця Нестерова може отримати назву Тероборони,
  • Тімірязєва хочуть назвати Медичною,
  • Мечнікова — Червоної Рути,
  • вулицю Тургенєва пропонують переназвати Солов’їною,
  • Бородіна — Барвінковою,
  • вулицю Верещагіна хочуть назвати Освітньою,
  • Гордіюк — Захисників України,
  • вулиця Ушинського може отримати назву Художників.

Також комісія вирішила винести на громадські обговорення назви вулиць Чернишевського (планують назву Симона Петлюри), Арцеулова (Севастопольської бригади), Вороніхіна (Княгині Ольги або Патріарха Володимира), Даньшина (Ізидори Косач або Володимира Івасюка), Маковського (Івана Дзюби або Анатолія Козира), Павлова (Михайла Крата), Скрябіна (Ігоря Стравінського), Софії Ковалевської (Олени Пчілки), Чайковського (Князя Любарта), Єршова (Назарія Яремчука).

Обговорили на засіданні також впорядкування назв вулиць у селах громади. Так, у Сирниках вулицю Конякіна можуть назвати вулицею Олександра Кулі, у Милушах вулицю Тарасова — Тараса Шевченка, а вулицю Гагаріна та провулок Гагаріна на вулицю Паркову та провулок Парковий відповідно. Нові назви мають узгодити на громадських обговореннях.

У селі Зміїнець вулицю Качалова пропонують назвати вулицею В’їзною, а в смт. Рокині вулицю Мічуріна замінять на Героїв України.

Що відомо про процес дерусифікації та декомунізації

Процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року пакетом законів, згідно з якими усі радянські назви потрібно змінити, радянську символіку — демонтувати.

У квітні 2022-го в рамках процесу дерусифікації та декомунізації перейменували п'ять луцьких вулиць, у червні — ще п'ять вулиць, після чого у міськраді поступово почали замінювати вулиці, пов'язані з радянським періодом.

Загалом перейменуванню в Луцьку підлягають ще понад 100 вулиць. Станом на січень 2023 року 397 вулиць на Волині, які підлягали перейменуванню у рамках закону про декомунізацію, ще не змінили назву.

У рамках процесу декомунізації в Луцьку й області почали позбуватися не лише вулиць із радянськими назвами, а й пам'ятників, погрудь, зірок, меморіальних дошок, серпів та молотів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок