Керівницю агропідприємства в "ЛНР" судитимуть за фінансування окупаційних "адміністрації" та військових РФ

Керівницю агропідприємства в "ЛНР" судитимуть за фінансування окупаційних "адміністрації" та військових РФ

Керівницю агропідприємства в "ЛНР" судитимуть за фінансування окупаційних "адміністрації" та військових РФ
Фото: Луганська обласна прокуратура

До суду передали обвинувальний акт щодо керівниці агропромислового підприємства на Луганщині, яку звинувачують у підтримці російської агресії та перерахуванні в казну "ЛНР" понад 1,6 мільйона рублів, а також фінансуванні російських окупантів.

Про це повідомили в 3 управлінні ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

За даним СБУ, йдеться про керівницю та голову наглядової ради ПАО "Луганськ-Нива".

"Очільниця підприємства, яке займало провідні в регіоні позиції на ринку хлібобулочної та круп’яної продукції, у 2014 році підтримала російську агресію. У липні наступного року вона зареєструвала ПАО "Луганськ-Нива" у так званих "державних органах "ЛНР", — йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією відомства, з того часу продукція підприємства реалізовувалась на тимчасово окупованій території Луганської й Донецької областей, а також незаконно вивозилася для збуту до РФ.

"З 2015 року підприємство сплачувало до бюджету "ЛНР" податки в російських рублях. З червня 2015 року по квітень 2020 року підприємство перерахувало до бюджету "ЛНР" понад 1,6 мільйона рублів", — зазначили в СБУ.

За даними слідства, "Луганськ-Нива" регулярно постачала борошно і хлібну продукцію для потреб бойовиків "ЛНР".

Жінку підозрюють у фінансуванні дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Також, за даними Служби безпеки, на розгляді в суді перебувають матеріали завершеного кримінального провадження щодо її участі як "депутата народного совета "ЛНР" в організації незаконного референдуму в Луганській області.

СБУ кваліфікувала її дії як посягання на територіальну цілісність і недоторканість України (за ч. 2 ст. 110 ККУ) та колабораційна діяльність (ч. 5 ст.111-1 ККУ). Їй загрожує до 10 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок