Нардепа підозрюють у схемі заволодіння землею на 123 млн грн

Нардепа підозрюють у схемі заволодіння землею на 123 млн грн

Депутат і троє поплічників розробили схему заволодіння держземлею на 123 млн грн
Оголосили підозру депутату в заволодінні державними землями, 25 жовтня 2023 року. Фото: НАБУ

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 24 та 25 жовтня оголосили підозру народному депутату України та ще трьом людям за схему, як заволодіти держземлею на 123 млн грн.

Про це пише НАБУ.

Це чинний депутат. За інформацією джерел Суспільного, це депутат групи "Довіра" Роберт Горват. На виборах 2019 року він обрався на Закарпатті як безпартійний, до того був у "Блоці Петра Порошенка".

За даними слідства, у 2016-2019 роках депутат, маючи вплив на держслужбовців Головного управління Держгеокадастру однієї з областей, розробив схему, як заволодіти землею у 323 га. Земля перебувала у постійному користуванні одного держпідприємства. Директор цього держпідприємства мав відмовитися від права користування, звернувшись до Держгеокадастру. Відомство, коли право користування вже було припинено, видало землю визначеним людям. А ті згодом продали їх компанії, яку контролював депутату.

Збитки державі через схему — 123 мільйони гривень. Область, де заволодівали землею, не уточнюється.

Підозру оголосили також екскерівнику Головного управління Держгеокадастру однієї з областей; ексдиректору державного підприємства та директору приватного підприємства. Їм обирають запобіжний захід, слідство триває.

На початок