Китай готовий співпрацювати із США і долати розбіжності — Сі Цзіньпін

Китай готовий співпрацювати із США і долати розбіжності — Сі Цзіньпін

Сі Цзіньпін
. Фото: AP

Китай готовий співпрацювати зі Сполученими Штатами, оскільки обидві сторони намагаються врегулювати розбіжності і працюють разом, щоб відповісти на глобальні виклики.

Про це заявив лідер КНР Сі Цзіньпін, повідомляє Reuters.

Те, чи зможуть США і Китай знайти "правильний" шлях до порозуміння, матиме вирішальне значення для світу, заявив Сі, якого цитують державні китайські ЗМІ.

Заклик Сі до стабільніших двосторонніх зв'язків, які мають будуватися на принципах "взаємної поваги, мирного співіснування і взаємовигідної співпраці", пролунав напередодні візиту міністра закордонних справ Китаю Ван І до Вашингтона цього тижня.

Зазначається, що візит головного китайського дипломата до США може закласти основу для очікуваної зустрічі між президентом США Джо Байденом і Сі в Сан-Франциско на саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у листопаді.

Кілька високопоставлених американських чиновників, включаючи держсекретаря США Ентоні Блінкена, зустрічалися зі своїми китайськими колегами в Пекіні цього літа.

Ключовим пріоритетом Вашингтона було забезпечення того, щоб інтенсивна конкуренція між двома найбільшими економіками світу та їхні розбіжності з низки питань не переросли в конфлікт.

"Китайські оглядачі вважають, що візит (Вана) прокладе шлях до можливої зустрічі між главами двох держав, але додають, що Вашингтону необхідно докласти конкретних зусиль, щоб усунути занепокоєння Пекіна і показати свою щирість", - написала підконтрольна державі китайська газета Global Times.

Раніше The Wall Street Journal із посиланням на джерела повідомила, що міністр закордонних справ КНР Ван Ї цього тижня може приїхати до Вашингтона для того, щоб підготувати зустріч китайського лідера Сі Цзіньпіна та президента США Джо Байдена в американському Сан-Франциско.

24 жовтня у Держдепі підтвердили, що міністр закордонних справ Китаю Ван Ї з 26 по 28 жовтня відвідає Вашингтон, де проведе низку зустрічей.

Що відомо про відносини США та КНР

Відносини між Вашингтоном і Пекіном залишаються напруженими з початку року, відколи над США зафіксували китайську повітряну кулю.

Держави ведуть різну зовнішню політику, зокрема і щодо війни РФ проти України. Сполучені Штати активно підтримують Київ, надаючи військову допомогу. Китай же продовжує співпрацювати з Москвою.

На початок