Сумський театр імені Щепкіна отримав статус національного. Що це означає (ОНОВЛЕНЕ)

Сумський театр імені Щепкіна отримав статус національного. Що це означає (ОНОВЛЕНЕ)

Сумський театр імені Щепкіна отримав статус національного. Що це означає (ОНОВЛЕНЕ)
Суспільне Суми

Сумський обласний театр драми та музичної комедії імені М.Щепкіна отримає статус національного. Про це повідомив 8 вересня президент Володимир Зеленський під час відвідин театру в рамках робочої поїздки до Сум.

Зеленський привітав трупу театру з наданням такого статусу. "Це не подарунок від президента чи підтримка уряду. Це, дійсно, справедливий культурний вирок, тому що ви на це заслуговуєте, театр заслуговує і не тільки ви, а й вся історія вашого театру, великі митці, актори," - сказав Зеленський.

Відповідний указ з'явився на сайті Офісу президента у другій половині дня 8 вересня.

Тепер театр матиме назву - "Комунальний заклад культури Сумської обласної ради - Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна”.

"З наданням статусу змінюється дуже-дуже багато. 20 травня в Києві, як би не коронавірус, мав відбутись театральний фестиваль. А далі йде така розмова – Ми б так хотіли, щоб ви були. - Так запрошуйте. – Так ви ж не національний. Тобто, це певний статус", - розповів директор театру Микола Юдін.

Сумський театр імені Щепкіна отримав статус національного
Суспільне Суми

2020-го року на утримання закладу та заробітну плату працівникам театру з обласного бюджету запланували витратити 31, 6 млн грн. З наданням статусу національного, говорить голова обласної ради Володимир Токар, обласний бюджет не зможе його фінансувати належними сумами.

"Зарплата на сьогоднішній день керівника – 37 тисяч гривень. Як стане він національним – уже 100 тисяч гривень. У заступників - на 8% менше. Треба буде здійснювати виїзди за кордон, щоб він мав визнання і за кордоном. Це треба шукати гроші. Чи будуть вони в області, мені складно зараз сказати, ми ж не можемо обрахувати всі витрати, але витрати будуть страшні. Якщо обласна рада проголосує і передасть його Мінкульту, то тоді всі затрати, як сказати, витрачатиме Міністерство культури", - розповів голова облради.

На сайті Міністерства культури вказані 10 українських театрів, які мають статус національного, з них 7 – державні. Сумський поки лишається обласним.

Національних театрів не може бути багато, вважає завідувач відділу інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України Сергій Васильєв. "Що таке національний – це театр абсолютно еталонний має бути. Театр, який, з одного боку розвиває традицію, а з іншого - має кошти, організаційні можливості, щоб проводити експериментальні пошуки. В цьому плані такі звання виглядають анекдотично. Ігри, які носять адміністративно-підкилимний характер", - вважає Васильєв.

Авторка - Катерина Гладенко

Що відомо

  • Сумський театр драми та музичної комедії заснований 1933-го року у Лубнах.
  • У 1939-му році, коли була створена Сумська область, театр перевели до Сум. Він розпочав роботу в приміщенні колишнього театру Д. М. Корепанова (нині це - приміщення театру для дітей та юнацтва). Тоді ж театру присвоєне ім'я актора Михайла Щепкіна.
  • У 1980-му році для театру збудували нове приміщення, у якому він діє донині. Театр отримав назву "Сумський обласний театр драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна".
  • 2012-му році Міністерством культури України з нагоди 80-річчя з часу утворення, театр проголошено Сумським обласним академічним театром драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна.
  • Нині у театрі працюють драматичні актори, артисти балету, вокалісти, хор та оркестр. У їх числі - народні артисти України Євгенія Серебрякова та Микола Ластовецький. Головним режисером театру є Лінас Зайкаускас.
На початок