Громадська ініціатива “Кост Україна” моніторить якість ремонту доріг Сумщини

Громадська ініціатива “Кост Україна” моніторить якість ремонту доріг Сумщини

Громадська ініціатива “Кост Україна” моніторить якість ремонту доріг Сумщини Суспільне Суми

На Сумщині представники громадської організації "Кост Україна" перевіряли дороги місцевого значення, які ремонтувались останні три роки та ті, які будують зараз. Дивилися ділянки разом із представником державного підприємства "Дороги Сумщини", яке є замовником робіт.

На дорозі, яка проходить через село Деркачівка на Недригайлівщині, нині проводять поточний середній ремонт. Роботи виконує "Сумський облавтодор". Ціна договору, який уклали 29 липня, майже 13 млн грн.

Зробити цю дорогу повинні до 30 вересня, розповідає регіональний координатор ініціативи Данило Скачков. "Ми перевіряємо частину доріг, які вже зроблені, перевіряємо їхню протяжність, ширину дорогу, наявність дефектів, наприклад, таких як тріщини, перевіряємо узбіччя, ущільнене чи не ущільнену воно", - пояснює суть моніторингу представник "Кост Україна".

Громадська ініціатива “CoST Ukraine” моніторить якість ремонту доріг СумщиниСуспільне Суми

Всього мають подивитися 13 ділянок. Їх перевірятимуть разом із представником замовника робіт – державним підприємством "Дороги Сумщини".

"Була вибрана та ділянка, яка мала на сьогоднішній день актуальне значення по руйнації і по експлуатації доріг.Тут машини їздять, тут пов’язане із шкільним автобусом, сполучення з Вільшаною, це напрямок як раз, коли діток довозять до школи і так же ж по медичній допомозі", - розповідає заступник начальника з експлуатації ДП "Дороги Сумщини" Олексій Коноз.

Громадська ініціатива “CoST Ukraine” моніторить якість ремонту доріг СумщиниСуспільне Суми

Моніторять ділянки, які ремонтувалися з 2018 року. Дорогу на трасі "Томашівка-Коровинці-Рубанка" зробили 2019 року.

"Ми не контролюємо, а просто моніторимо, проводимо візуальний огляд, виявляємо дефекти, це можуть бути пластичні дефекти, так у вас в Сумській області дуже розповсюджено колійність, напливи – це дефекти, які виникають більше в дорожньому одязі, під дією великого вагового транспорту. Також можна в процесі візуального моніторингу побачити, що було зроблено. Наприклад, довжину, ширину розмітки, довжину, ширину верхнього шару покриття, довжину ділянки, чи вона відповідає тому, що заявлено в тендері", - розповіла представниця "Кост Україна" Анна Копинець.

Громадська ініціатива “CoST Ukraine” моніторить якість ремонту доріг СумщиниСуспільне Суми

2020 року державне підприємство запланувало відремонтувати 23 ділянки – це 51 кілометр доріг. 16 з них зараз у роботі.

Авторка - Євгенія Токарєва

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди