840 підприємств в Україні переїхали через війну у безпечні регіони — Опендатабот

840 підприємств в Україні переїхали через війну у безпечні регіони — Опендатабот

Релоковане підприємство
Релоковане підприємство. Фото: Суспільне Луцьк

За півтора року від початку великої війни станом на кінець вересня в Україні за програмою релокації бізнесу у безпечніші регіони переїхало 840 підприємств. З них 667 вже працюють на новому місці.

Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Мінекономіки України.

Наразі за урядовою програмою підприємства можуть перевезти виробничі потужності з територій, що наближені або знаходяться у зоні бойових дій, до шістнадцяти регіонів країни. Найбільша частина бізнесів для нового місця роботи обрала Закарпатську та Львівську області — по 120 та 199 компаній відповідно. До найпопулярніших у підприємців безпечних регіонів потрапили також Чернівецька область — 78 релокантів, та Івано-Франківщина — 70.

А ось найменш популярними виявились Одещина — лише 3 бізнеси, Житомирщина — 6 компаній, та Кіровоградщина — 17.

840 підприємств в Україні переїхали через війну у безпечні регіони
Карта релокації бізнесу. Інфографіка Опендатабот

Що відомо про програму релокації

Міністерство економіки України з перших тижнів війни реалізує програму з релокації українських підприємств, що перебувають на території бойових дій. Подати заявку на переїзд можна через майданчики системи "Прозорро.Продажі".

До програми може долучитися будь-яке підприємство з регіонів, що постраждали від бойових дій. Після схвалення заявки, бізнес отримає пакет державної підтримки, як-от:

  • підбір місця розташування для потужностей підприємства;
  • допомога з перевезенням на нову локацію;
  • сприяння в розселенні працівників та пошуку нових співробітників;
  • підтримка у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту.

Наразі релокація можлива в один з чотирнадцяти регіонів: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Рівненська, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська та Київська (за виключенням Києва) області.

На початок