Рада ратифікувала договори про екстрадицію з Йорданією та Марокко

Рада ратифікувала договори про екстрадицію з Йорданією та Марокко

Оновлено
Рада ратифікувала договори про екстрадицію з Йорданією та Марокко АР

Верховна рада ратифікувала договори про видачу правопорушників, засуджених та взаємну правову допомогу з Йорданією та Марокко.

Загалом нардепи проголосували за ратифікацію трьох відповідних договорів між Україною та Йорданією.

"Правова допомога включає вручення судових викликів та інших судових документів, одержання доказів, опитування осіб, одержання інформації та документів, надання будь-якої іншої правової допомоги у цивільних справах, яка не заборонена законодавством сторін", — зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту "Про ратифікацію Договору між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством про взаємну правову допомогу у цивільних справах".

Договір закріплює зобов'язання України та Йорданії обмінюватися інформацією стосовно законодавства та практики щодо правових питань, встановлює механізм покриття витрат, що виникають при виконанні запиту.

"З укладенням договору буде створено правовий механізм, необхідний для ефективного співробітництва компетентних органів обох сторін у сфері передачі засуджених осіб, і надано можливість громадянам сторін відбувати покарання у державі їх громадянства, що сприятиме цілям правосуддя та соціальній реабілітації засуджених осіб", — йдеться у документі.

Договір про видачу засуджених регламентує умови видачі документів, питання надання згоди та умови передачі осіб.

Договір між Україною та Йорданією про видачу правопорушників регламентує видачу осіб, які переховуються від правосуддя. Зокрема, він визначає підстави для відмови у видачі, до форми та змісту запиту про видачу, а також перелік підтвердних документів, застосування тимчасового арешту розшукуваної особи до отримання запиту про видачу, накладення арешту та передачі майна, яке може бути доказом, або яке отримано в результаті правопорушення, а також умови транзитного перевезення особи.

Окрім того, Рада ратифікувала аналогічний договір з Королівством Марокко. За прийняття законопроєкту № 0041 в цілому проголосували 320 депутатів при мінімально необхідних 226, за №0043 в цілому – 321 депутат.

Відповідний договір країни уклали у жовтні 2019 року. Він передбачає зобов'язання сторін видавати один одному громадян, переслідуваних компетентними органами за правопорушення або з метою виконання вироку.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди