Болгарія, Румунія та Туреччина розпочинають операцію з розмінування Чорного моря

Болгарія, Румунія та Туреччина розпочинають операцію з розмінування Чорного моря

Міністр оборони Болгарії Тодор Тагаєв
Міністр оборони Болгарії Тодор Тагаєв під час конференції "Завойовуємо мир в Україні", 20 жовтня 2023 року., фото Тодор Тагає/Facebook

Болгарія, Румунія і Туреччина готуються розпочати операцію з розмінування Чорного моря.

Про це заявив у п'ятницю міністр оборони Болгарії Тодор Тагарєв на відкритті міжнародної конференції "Завоювання миру в Україні", яку організував Софійський безпековий форум у партнерстві з Посольством США в Болгарії.

"Щодо ситуації в Чорному морі, готується початок протимінної операції з Румунією та Туреччиною, яка сприятиме як підвищенню безпеки в болгарських територіальних водах, так і експорту зерна з України", — написав Тагарєв у Facebook.

Міністр оборони Болгарії наголосив, що серед основних факторів, що визначають складне безпекове середовище, є агресивні дії Росії проти України, ситуація на Західних Балканах та терористична загроза, яка стала особливо видною після терористичних актів ХАМАС проти Ізраїлю та зростання напруги.

"Що ми робимо в цьому середовищі - це працювати з нашими союзниками. Це найважливіша гарантія нашої безпеки", — додав болгарський міністр.

Він наголосив, що Болгарія надає Україні всебічну дипломатичну, політичну, військову та гуманітарну допомогу і продовжуватиме це робити в міру можливостей, поки це буде необхідно.

Також Болгарія розглядає допомогу Україні і в довгостроковій перспективі — зокрема як допомогти, щоб Україна побудувала необхідні інститути та можливості у Збройних силах, щоб якнайшвидше стала членом НАТО та ЄС, досягнувши тим самим повних гарантій своєї безпеки.

Раніше агентство Reuters із посиланням на власні джерела повідомляло, що турецьке вантажне судно Kafkametler 5 жовтня підірвалося на міні в Чорному морі біля узбережжя Румунії та зазнало незначних ушкоджень.

У вересні у Чорному морі на вантажному судні, яке перебувало неподалік берегів Румунії, стався вибух. Екіпаж заявив, що, на їхню думку, судно натрапило на міну, однак румунська влада не підтвердила причину вибуху.

На початок