Третина гуманітарної допомоги не потрапила до українських військових — Держмитслужба

Третина гуманітарної допомоги не потрапила до українських військових — Держмитслужба

Митниця
Митниця. Фото: Волинська митниця

Державна митниця разом із Міноборони перевірили понад 9 000 фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу 200 військових частин. Більш ніж у 3 000 випадків надходження не підтвердилося.

Про це повідомили у Держмитслужбі за результатами спільних перевірок з Міністерством оборони.

Зазначається, що протягом 9 місяців 2023 року перевірено понад 9 тисяч фактів переміщення товарів гуманітарної допомоги на адресу 200 військових частин.

"Також, встановлено більш ніж 3 тисяч випадків не підтвердження її надходження до військових частин", – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що ці факти вдалося виявити завдяки запровадженому механізму спільного контролю за надходженням до військових частин гуманітарних вантажів. Він надає можливість оперативного обміну інформацією щодо підтвердження отримання військовими формуваннями таких товарів і виявлення ризикових митних оформлень.

Митники направили до правоохоронних органів 387 повідомлень про факти, що вказують на ознаки злочину. Також складено 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги.

У Службі нагадали, що ввезення товарів комерційного призначення під виглядом гуманітарної допомоги є порушенням чинного законодавства і передбачає настання відповідальності.

На початок