Клімкін про ATACMS: США піднімають ставки

Клімкін про ATACMS: США піднімають ставки

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін
Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін на інтерв'ю Суспільному. Фото: Олександр Брамський / Суспільне

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що передача Україні далекобійних ракет ATACMS може бути пов’язана, зокрема, з зустріччю у Пекіні Володимира Путіна та Сі Цзіньпіна. Про це він сказав в інтерв’ю Суспільному.

"Цього тижня Путін був у Пекіні й в нього відбулася розмова з Сі. Путін приїхав до Сі показати, що він партнер, яким не можна нехтувати. Партнер у стримуванні Сполучених Штатів. Сі бачить світ через бінокль суперництва саме зі Сполученими Штатами. Як на мене, використання ATACMS показує Путіну і Сі, що американці готові піднімати ставки", — зазначив Клімкін.

Також, на думку дипломата, передача США Україні ракет ATACMS спростовує побоювання щодо того, що загострення на Близькому Сході може відвернути увагу США від допомоги Україні. "Американці показали, що, маючи Близький Схід, вони готові піднімати ставки в Україні. І це дуже класно", — говорить Павло Клімкін.

Дипломат також позитивно оцінив режим секретності, в якому США передали Україні ці ракети. "Так, був режим секретності, але слава Богу. А для чого постійно розповідати, як іде війна? Нам потрібно створювати ситуацію невизначеності, створювати неприємні сюрпризи для російського режиму", — додав він.

Про розбіжності між США та Україною щодо того, якою має бути перемога; про погляд Китаю на російсько-українську війну, а також про можливу конкуренцію між Україною та Ізраїлем за військову допомогу від США — дивіться у проєкті "Ремовська Інтерв’ю" на YouTube-каналі Суспільне Новини у суботу, 21 жовтня.

На початок