Що таке цукровий діабет і як допомогти хворому з таким діагнозом під час критичних станів розповідають у відеошколі компенсації діабету. Це 10 хвилинні відеоролики, в яких лікарі — ендокринологи дають безкоштовні поради. Зініціювала цю школу голова громадської організації «Діа діти» Олеся Файденко.
Ролики у фейсбуці транслюватимуть щотижня. Додає, у коментарях глядачі можуть ставити лікарю питання.
У відео розповідають про цукровий діабет 1 та 2 типів, особливості харчування хворих, домедичну допомогу при гострих станах.
"Школа має на меті інформувати батьків дітей з діабетом, поповнити їхні знання щодо діабету, навчити компенсувати діабет, адже він диктує свої чіткі правила", - розповідає Олеся Файденко.
Проєкт підтримала лікарка-ендокринолог Юлія Кривов’яз. Говорить, в умовах карантину такі відеошколи необхідні.
"Не всі можуть приїхати, тому саме у відеоформаті школа вкрай важлива. Людина може передивитись і мати до нього доступ. Ми розкрили питання гіпоглікемії", - каже Юлія Кривовʼяз.
Діти, хворі на цукровий діабет, повинні постійно бути під наглядом, говорить Леся Коняга — мама девʼятирічного Іллі. Діагноз цукровий діабет хлопичку поставили рік тому.
"Одна дитина хоче їсти, інша засинає. В нас страшні приступи, він втрачається в часі, кричить. Ми хочемо його нагодувати — він виривається", - розповідає Леся Коняга.

Рівень цукру в крові Ілля вимірює ліброю. Пристрій одягається на руку і працює за допомогою мобільного телефона.

Аби виміряти кількість хлібних одиниць, їжу сину Леся Коняга зважує. Каже, відтоді, як Ілля захворів на діабет, його життя змінилось.
Читайте також
- У вінницькій школі через хворобу одного з учнів закрили на карантин клас
- Вінницька сім’я Герасимових готується до фестивалю танцю — "Flex point dance"
- 1 вересня на Вінниччині в умовах карантину