Україна може відправити до Африки понад 55 тисяч тонн зерна

Україна може відправити до Африки понад 55 тисяч тонн зерна

Україна може відправити до Африки понад 55 тисяч тонн зерна
Фото ілюстративне: Getty Images

Україна в рамках гуманітарної продовольчої програми "Grain from Ukraine" може відправити 72 тисячі тонн зерна до африканських країн.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич зустрівся із заступником виконавчого директора Всесвітньої продовольчої програми Карлом Скау у Римі.

Сторони обговорили відправлення суден з українським гуманітарним зерном до Нігерії (25 тис. тонн) та Судану (32 тис. тонн) в рамках програми "Grain from Ukraine". Також обговорили й гуманітарні вантажі до Сомалі.

Дмитрасевич та Скау розглянули питання підготовки до проведення в Києві наступного міжнародного саміту з продовольчої безпеки. Зокрема, залучення нових країн та інвесторів до ініціативи "Grain from Ukraine".

Програма "Grain from Ukraine"

"Зерно з України" – це гуманітарна продовольча програма, яку започаткував президент України Володимир Зеленський 26 листопада 2022 року. У рамках цієї Ініціативи Україна, країни-партнери та донори з приватного сектора постачатимуть українське зерно до бідних та малозабезпечених країн Африки та Азії та ті, які стикаються з голодом.

Ініціатива має сприяти подоланню гуманітарних та економічних наслідків світової продовольчої кризи, спричиненої загарбницькою війною Російської Федерації проти України.

Австрія, Бельгія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Європейський Союз, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Італія, Японія, Корея, Латвія, Литва, Республіка Нідерланди, Норвегія, Польща, Катар, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Сполучене Королівство та США вже оголосили про свої зобов’язання виділити близько 200 мільйонів доларів на підтримку цієї гуманітарної програми.

Кожна країна, громадська організація чи приватна компанія може приєднатися до ініціативи "Grain from Ukraine".

На початок