Суд продовжив термін утримання під вартою ексголові СБУ у Криму Олегу Кулінічу

Суд продовжив термін утримання під вартою ексголові СБУ у Криму Олегу Кулінічу

Ексклюзивно
Суд продовжив термін утримання під вартою ексголові СБУ у Криму Олегу Кулінічу
Суд у справі ексочільника СБУ у Криму Олега Кулініча, 18 жовтня 2023 року. Фото: Муслім Умєров

Сьогодні, 18 жовтня, у Шевченківському районному суді Києва відбулося судове засідання щодо колишнього начальника СБУ в АР Крим Олега Кулініча, якого підозрюють у держзраді. Суд прийняв рішення продовжити утримання Кулініча під вартою на 60 діб, до 16 грудня 2023 року.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного.

За словами адвоката, захист добився зняття арешту з транспортного засобу підозрюваного.

На початку судового засідання Андрій Наход та Дмитро Паламарчук, адвокати Олега Кулініча, клопотали про відвід головуючої судді. Причина — суддя нібито почала проявляти упередженість до підсудного.

Після обговорення колегія суддів відмовила в клопотанні.

Адвокати запросили утримання Кулініча під цілодобовим домашнім арештом з браслетом, проте прокурор наполягав на продовженні утримання в СІЗО.

Суд ухвалив рішення про продовження утримання Кулініча під вартою на 60 діб, до 16 грудня 2023 року.

"Ми все ж добилися того, щоб клієнту було надано фахову медичну допомогу, йому було проведено результат обстеження в спеціальних закладах медичних. Оскільки в умовах СІЗО цього здійснити було неможливо. Також зняли арешт з транспортного засобу й, здається, зі свідоцтва про реєстрацію цього транспортного засобу і передали на відповідальне зберігання власнику майна", — розповів адвокат Дмитро Паламарчук.

Прокурор Денис Ковінько, що під час наступного судового розгляду буде дослідження письмових матеріалів.

"Ті (матеріали - ред.), які не містять державну таємницю, які я буду надавати суду. Я думаю, це не на одне засідання. Там більше 40 томів і я не думаю, що це за одне засідання, це нереально просто", — наголосила сторона обвинувачення.

Що відомо про Олега Кулініча

  • 17 липня 2022 року СБУ та ДБР затримали колишнього голову Управління СБУ Криму Олега Кулініча.
  • За інформацією правоохоронців, Олег Кулініч працював на росіян щонайменше з 2019 року. Чоловіка завербували працівники Федеральної служби безпеки РФ, він отримав  псевдонім "Котигорошко".
  • Кулінічу оголосили про підозру у державній зраді (частина 1 статті 111 КК України) та створенні злочинної організації (частина 3 статті  255 КК України). Йому загрожує до 15 років ув’язнення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок