Плями невідомої речовини, виявлені рятувальниками в акваторії Дніпра, небезпечні для здоров'я

Плями невідомої речовини, виявлені рятувальниками в акваторії Дніпра, небезпечні для здоров'я

Плями невідомої речовини, виявлені рятувальниками в акваторії Дніпра, небезпечні для здоров'я

Під час оперативної наради у міськвиконкомі 31 серпня радник міського голови Валерій Еделєв повідомив, що виявлена 29 серпня речовина у Дніпрі є шкідливою для здоров’я. Це підтвердив аналіз проби, взятий безпосередньо у середині однієї з плям.

Як повідомляється на сайті міськради, 29 серпня у річці Дніпро спеціалісти міської рятувальної служби виявили плями невідомої речовини, розкидані по всій акваторії річки. На засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулася того ж дня, вирішили звернутися до екологічної лабораторії, щоб взяти проби та встановити склад речовини.

За результатами дослідження лабораторії, виявлена речовина є шкідливою для здоров’я: "Лабораторні дослідження показали, що дійсно було забруднення у верхньому б’єфі Дніпра. Було виявлено перевищення по запаху в 3 рази. По зваженим речовинам 2,8 разів, перевищення хімічного споживання кисню в 3.2 рази. Були виявлені нафтопродукти, поверхнево-активні речовини та феноли. Ці речовини з 90 років не виявлялися у Дніпрі. Теоретично можна припустити, що це був викид з якогось судна," - повідомив Суспільному завідувач відділення оцінки впливу факторів середовища на здоров'я населення Запорізького обласного лабораторного центру.

Сьогодні спеціалісти візьмуть проби на міських пляжах, щоб перевірити наскільки перебування речовини у воді вплинуло на її якість. Джерело забруднення наразі не відоме. Міський голова Володимир Буряк повідомив, що вже звернувся до прокуратури та екологічної інспекції з вимогою знайти джерело.

Станом на зараз міські пляжі закриті, купання у річці заборонене. Рішення про можливе відкриття пляжів буде прийняте за результатами зроблених аналізів стану води.

Плями невідомої речовини, виявлені рятувальниками в акваторії Дніпра, небезпечні для здоров'яСуспільне Запоріжжя

Правобережний пляж Запоріжжя. Деякі містяни ігнорують заборону купатися у Дніпрі.

Попри заборону, люди продовжують купатися. В цьому пересвідчилися журналісти Суспільного, побувавши на Правобережному пляжі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди