ВООЗ: у секторі Газа із суботи загинули 11 медичних працівників

ВООЗ: у секторі Газа із суботи загинули 11 медичних працівників

Сектор Газа
Палестинці шукають поранених серед уламків зруйнованого житлового будинку після ізраїльського авіаудару, у вівторок, 10 жовтня 2023 у Секторі Газа. Фото: АР.

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що з моменту початку ударів у відповідь Ізраїлю в суботу зафіксовано 34 атаки на медичні установи в Секторі Газа.

Про це йдеться у заяві організації.

За даними ВООЗ, загалом у Газі загинули 11 медичних працівників та 16 отримали поранення. У заяві організації також йдеться, що доступ бригад швидкої допомоги до деяких районів утруднений через руйнування інфраструктури.

"Без негайного надходження гуманітарної допомоги до Гази — особливо медичних послуг, медичних товарів, їжі, чистої води, палива та непродовольчих товарів — гуманітарні та медичні партнери не зможуть задовольнити нагальні потреби людей", — йдеться у заяві.

Повідомляється також про пошкодження 19 медичних закладів та 20 машин швидкої допомоги.

Що відомо про війну в Ізраїлі

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС.

Прем'єр Ізраїля Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Станом на ранок 12 жовтня щонайменше 1 200 ізраїльтян загинули у результаті терактів ХАМАС. Тим часом авіаудари ЦАХАЛу призвели до 1 200 смертей в Газі й Секторі Гази, ще понад 5 500 поранені.

На початок