Марафон "Місцеві": на Одещині збирають гроші на купівлю кисневої станції для районної лікарні

Марафон "Місцеві": на Одещині збирають гроші на купівлю кисневої станції для районної лікарні

Марафон "Місцеві": на Одещині збирають гроші на купівлю кисневої станції для районної лікарні Фото: Суспільне Одеса

У Любашівській центральній районній лікарні, що на Одещині, планують придбати кисневу станцію. Нині у медзакладі кисню вистачає не для всіх пацієнтів. Апарат коштуватиме 2 мільйони 200 тисяч гривень. Половину суми виділила Одеська обласна державна адміністрація. Решту збирають волонтери.

З 7 вересня упродовж 7 тижнів у виборчому марафоні “Місцеві” Суспільне на всіх платформах розповідає історії з усієї країни про проблеми, якими живуть люди в регіонах і як їх можна вирішувати на місцевому рівні, не чекаючи політичних рішень. Це медицина, інфраструктура, житлово-комунальне господарство, екологія, освіта, безпека, економіка. Перший тиждень марафону присвячений медицині.

Історія як приклад

Марина у серпні захворіла на COVID-19, а до того ж має астму. Жінка потребувала кисневої підтримки, утім, за її словами, в достатньому об’ємі її не отримувала.

На Одещині збирають гроші на купівлю кисневої станції для районної лікарніФото: Суспільне Одеса

Марина

За словами Марини, в лікарні рівень кисню вимірювали спеціальним приладом тричі на день.

"З відмітки на апараті в 94 мені повинні були давати кисень. Але мені його не давали. От у мене 92, 91, 90, тому що його не було. Мені кажуть: У кого ж ми можемо відібрати – усім потрібно", – пояснила Марина.

На Одещині збирають гроші на купівлю кисневої станції для районної лікарніФото: з архіву Марини

Марина в лікарні

Марина каже, коли рівень "трохи" підвищувався кисневу підтримку забирали, тому що її не вистачало.

"У сусідній палаті лежала жінка. У неї був чоловік. Так ось, той чоловік просто по черзі зі своїм сусідом – один дві години, інший дві години – і так вони брали з одного апарату підключали трубочки і кожен дихав по черзі", – поділилась жінка.

Наразі Марина одужала та ізолювалась в приміщенні, де живе сама. Після хвороби має низький імунітет, тому обмежує контакти з людьми.

Навіщо потрібна киснева станція

Любашівська центральна районна лікарня – один із медзакладів, де пацієнтам з респіраторними хворобами не вистачає кисню.

Як зазначила завідувачка відділенням анестезіології Анжела Бровченко, останнім часом у Любашівській лікарні збільшилась кількість операцій через те, що медичні заклади у районі закриваються.

За її словами, саме кисень допомагає пацієнту пришвидшити одужання. За допомогою апаратури, яка є в лікарні, медики не можуть точно визначити, чи вистачає пацієнту кисню.

В Одесі збирають гроші на купівлю кисневої станції для районної лікарніФото: Суспільне Одеса

Анжела Бровченко

"Якщо кисень суто медичний, який виробляється станцією, рівень анестезії та рівень лікування набагато краще і вище, ніж звичайний кисень, або навіть концентратор. Наразі концентраторів у нас достатня кількість, але, враховуючи те, що очікується COVID-19 і він росте, тому я думаю, що у цьому є велика необхідність", – розповіла Анжела Бровченко.

Лікарня в Любашівці має вісім відділень, п’ять з них потребують централізованої подачі кисню, розповів директор медичного закладу Дмитро Фомін. Чоловік каже, більше ніж півтора року звертався до влади за допомогою.

Любашівка ОдесаФото: Суспільне Одеса

Дмитро Фомін

"По-перше, хворі повинні бути забезпечені у критичних станах або у станах проведення оперативного втручання медичним киснем. По-друге, це вимоги Національної служби здоров’я України, які вимагають, щоб лікарні були забезпечені централізованим киснем. Для того, щоб ми могли контрактуватися та отримувати фінансування у повному обсязі", – пояснив Дмитро Фомін.

За його словами, кисневу мережу планують розвести по палатах. Систему подачі кисню мають відновити в реанімаційному, інфекційному, дитячому, пологовому відділеннях та в операційному блоці.

А наразі лікарі працюють на кисневих концентраторах, які придбали за рахунок лікарні або за допомогою меценатів та волонтерів.

Любашівка ОдесаФото: Суспільне Одеса

Концентратори

"Стара мережа, яка вже зношена, вона не підлягає ремонту через зношеність металу. Ми не можемо паяти, бо вже за рахунок того, що у наступному році буде 40 років, як вона працює, вона просто крихка, сама труба вже крихка", – розповів Дмитро Фомін.

Звідки кошти на кисневу станцію

Власних коштів у медичного закладу на придбання кисневої станції не вистачає, тому допомагає збирати необхідну суму Благодійний Фонд "Корпорація Монстрів", розповіла його директорка Катерина Ножевнікова. Вона зазначила, що наразі станція заброньована для Любашівської лікарні у Києві, а частину коштів отримали від Одеської облдержадміністрації.

Любашівка ОдесаФото: Суспільне Одеса

Катерина Ножевнікова

"Ця сума буде витрачена на проєкт, на встановлення, на закупку витратних матеріалів, на труби, краники, там дуже багато всього потрібно додатково", – пояснила Катерина Ножевнікова.

На кисневу станцію у Любашівську центральну районну лікарню Одеська ОДА виділила 1 мільйон 100 тисяч гривень. Про це розповіла виконувачка обов'язків директора Департаменту охорони здоров'я одеської ОДА Наталія Одарій-Захар’єва. За її словами, опорні лікарні, які приймають пацієнтів хворих на COVID-19, киснем забезпечені.

"Ми вийшли із проханням, щоб було проведено без тендерів та була швидше збудована киснева станція", – пояснила Наталія Одарій-Захар’єва.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди