Українці можуть повернутися з РФ або Білорусі через КПП Покровка у Сумській області — ДПСУ

Українці можуть повернутися з РФ або Білорусі через КПП Покровка у Сумській області — ДПСУ

Ексклюзивно
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби. Фото: Медіацентр

Речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко заявив, що всі пункти пропуску на кордоні з Росією та Білоруссю згідно з рішенням уряду закриті.

Про це Андрій Демченко сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Ми розуміємо, що громадяни України через повномасштабну війну, яку розв’язала Росія, вимушені виїжджати до РФ з тимчасово окупованих територій, щоб надалі повернутися на територію України. Наша держава робить все можливе, щоб наші громадяни мали можливість повертатися на територію України, в тому числі з ТОТ або ті, які були вимушені виїхати на територію РФ", — сказав речник ДПСУ.

Демченко поінформував, що останнім часом українці повертаються через Сумську область на напрямку пункту пропуску Покровка.

"Прикордонники жодному громадянину України не відмовляють в перетині кордону, якщо вони потрапляють до нашої лінії кордону, до нашого пункту пропуску, навіть, якщо вони не мають достатніх документів, які прописані в законодавстві щодо перетину кордону. З будь-яким документом, який ідентифікує, що це громадянин України, йому забезпечено допуск на територію нашої держави", — розповів Демченко.

Він наголосив, що інших пропускних операцій на виїзд з України на кордоні з РФ та Білоруссю не здійснюється.

"Але будь-де, де наші громадяни прибудуть до української території, за межами Сумщини, Харківщини, Чернігівщини, через кордон з Білоруссю, їм буде забезпечено доступ на територію України. Зараз в середньому ми фіксуємо по пункту пропуску Покровка на Сумщині, що прибуває близько 100-150 громадян України за добу, які слідують з території Росії. Всім їм забезпечується надалі перевезення від кордону в більш безпечне місце", — сказав речник ДПСУ.

Що відомо про пункт пропуску на Сумщині

У Міністерстві з питань реінтеграції ТОТ поінформували, що з початку серпня до України через пункт пропуску Колотилівка — Покровка, що на Сумщині, повернулися понад 10 тисяч українців.

Переважно через цей пункт пропуску між Україною та Росією повертаються люди з окупованих територій Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей.

Для виїзду з Покровки для людей організовують перевезення автобусом, у Сумах вони можуть потягом дістатися до потрібного місця.

На початок