Чому закритий Ботанічний сад Житомира та за яких умов його можна відвідати

Чому закритий Ботанічний сад Житомира та за яких умов його можна відвідати

Ботанічний сад Поліського національного університету є заповідною зоною
Ботанічний сад Поліського національного університету є заповідною зоною, його відвідування дозволено у визначений час. Житомир, 6 жовтня 2023 року. Фото: Марія Кравчук для Суспільне Житомир

Вся територія Ботанічного саду Поліського національного університету в Житомирі є заповідною зоною. Відвідування саду дозволено у визначений час невеликими екскурсійними групами.

Про це йдеться у відповіді Поліського національного університету за підписом ректора Олега Скидана на запит Суспільного Житомир на отримання публічної інформації.

Чому Ботанічний час заритий для вільного відвідування

У відповідь на це питання Суспільному повідомили, що Ботанічний сад Поліського національного університету є єдиним на території Житомирської області ботанічним садом, віднесеним до об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, згідно із Наказом Міністерства екології та природних ресурсів № 203 від 30.03.2012.

Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України", ботанічні сади загальнодержавного значення є науково-дослідними природоохоронними установами, щодо яких встановлюється особливий режим охорони, відвідування та використання.

Згідно зі статтею 31, у межах ботанічних садів для забезпечення необхідного режиму охорони та ефективного використання можуть бути виділені зони:

  • експозиційна — її відвідування дозволяється в порядку, що встановлюється адміністрацію ботанічного саду;
  • наукова — до складу зони входять колекції, експериментальні ділянки тощо, на відвідування її мають право лише співробітники ботанічного саду у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків, а також спеціалісти інших установ з дозволу адміністрацій саду;
  • заповідна — її відвідування забороняється, крім випадків, коли воно пов’язано з проведенням наукових спостережень;
  • адміністративно-господарська.

Також в документі йдеться, що за ініціативи адміністрації університету передбачається функціональне зонування території Ботанічного саду і відповідно розробляється Проєкт організації території.

Наразі відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" вся територія Ботанічного саду є заповідною.

За яких умов його можна відвідати Ботанічний сад

У відповіді на запит Суспільного йдеться, що впродовж 2023 року на території Ботанічного саду провели більше 70 безкоштовних екскурсій.

"Адміністрація Ботанічного саду дотримується вимог чинного законодавства, тому встановила певні обмеження для відвідувачів.

Зокрема, відвідування дозволено у визначений час невеликими екскурсійними групами. Для учнів закладів освіти уcіx рівнів відвідування й екскурсії Ботанічним садом є безкоштовними. Впродовж 2023 року співробітники Ботанічного саду провели понад 70 безкоштовних екскурсій для школярів та студентів освітніх закладів Житомира та області", — йдеться у відповіді.

Чому закритий Ботанічний сад Житомира і та за яких умов його можна відвідати
Житомир, 12 жовтня 2023 року. Відповідь Поліського національного університету на запит Суспільного Житомир

Чому закритий Ботанічний сад Житомира і та за яких умов його можна відвідати
Житомир, 12 жовтня 2023 року. Відповідь Поліського національного університету на запит Суспільного Житомир

Як раніше повідомляло Суспільно, житомирський Ботанічний сад був закритий для вільного відвідування.

На початок