Мертва лисиця на подвір'ї: у громаді на Житомирщині проти сказу дезінфікували територію

Мертва лисиця на подвір'ї: у громаді на Житомирщині проти сказу дезінфікували територію

Мертва лисиця на подвір'ї: у громаді на Житомирщині проти сказу дезінфікували територію
Ілюстративне фото: УНІАН

У Гришковецькій громаді Бердичівського району місцева жителька на власному подвір'ї виявила мертву лисицю – територію у населеному пункті дезінфікували проти сказу.

Про це Суспільному розповіла фахівчиня з інтерв’ювання Головного управління Держпродспоживслужби в області Галина Заріцька.

За її словами, мертву тварину жителька громади знайшла біля свого дому дев'ятого жовтня під вечір і повідомила про це ветеринарів.

"Десятого жовтня на місце події виїжджали фахівці Бердичівського відділу обласної державної лікарні ветеринарної медицини, провели епізоотичне обстеження території та взяли біологічний матеріал на дослідження. Відтак наступного дня, за результатами, які надійшли з лабораторії Держпродспоживслужби, стало відомо, що мертва дика тварина була хвора на сказ", — сказала Галина Заріцька.

Встановлено також, що тварина, яка загинула, не мала контактів ані з людьми, ані з домашніми тваринами.

На території громади здійснили низку протиепідемічних заходів: провели вимушену дезінфекцію та вакцинували проти сказу 25 котів, 30 собак та 9 голів великої рогатої худоби.

"Починаючи із 12 жовтня, на населений пункт на 60 діб через виявлений сказ наклали карантинні обмеження. Епізоотична ситуація у громаді перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в області", — розповіла фахівчиня установи Галина Заріцька.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок