Темпи вакцинації проти кору — на Волині щеплені 42% дітей

Темпи вакцинації проти кору — на Волині щеплені 42% дітей

Станом на 12 жовтня на Волині проти кору щепили 42 % дітей серед тих, хто з тих чи інших причин пропустив вакцинацію проти КПКУПК — комбінована вакцина проти кору, краснухи і паратиту..

Цього показника наразі недостатньо для формування колективного імунітету, розповіла під час брифінгу начальниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко.

Зі слів епідеміологині, у рамках Національної кампанії з вакцинації проти кору, яка стартувала у липні цього року, на Волині мають щепити дев'ять тисяч дітей віком від двох до 17 років.

"На жаль, темпи вакцинації є доволі низькими. Всього по області щеплено 3 760 дітей віком 2-17 років. Найгірше вакцинуються діти віком 7-17 років. Їх щеплено лише 30 % від запланованої кількості", — додала Наталія Янко.

За даними обласного центру контролю та профілактики хвороб, від початку року на Волині зареєстрували три випадки кору. Загалом в Україні — 43.

Довідково: кір — інфекційна, гостра вірусна хвороба. Єдиним джерелом збудника інфекції є людина, котра захворіла. Сприйнятливість до кору надзвичайно висока. Дев'ятеро з 10 людей, із якими контактувала інфікована людина, теж захворіють, якщо вони не були щеплені. Занедужати можна у будь-якому віці. Спеціального лікування проти кору нема. Найкращий захист — вакцинація.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок