На Полтавщині збільшилась кількість пацієнтів із серцево-судинними хворобами: у чому причина

На Полтавщині збільшилась кількість пацієнтів із серцево-судинними хворобами: у чому причина

Кардіоцентр в Полтаві
Суспільне Полтава

На Полтавщині на 25% порівняно з минулим роком зросла кількість пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, які звертаються до обласного кардіоваскулярного центру.

Про це розповів Суспільному директор закладу Костянтин Вакуленко.

62-річний Володимир Хорольський із Шишак лікується в обласному кардіоваскулярному центрі. Чоловікові після інфаркту зробили стентування.

"Я потрапив сюди 18 вересня з нападом інфаркту, доставила мене швидка допомога сюди. Це вже відбувся у мене 18-го числа третій напад, який за моїми міркуваннями і діагностиці закінчився інфарктом. А до цього були стенокардічні напади протягом років чотирьох", — каже пацієнт кардіоваскулярного центру Володимир Хорольський.

Медична палата в лікарні
Пацієнти кардіоваскулярного центру. Суспільне Полтава

Від початку повномасштабної війни в регіоні зросла кількість людей, що звертаються за меддопомогою до обласного кардіоваскулярного центру, каже Костянтин Вакуленко.

"За останній рік кількість хворих, що звертається до нас за амбулаторною допомогою, зросла приблизно на 25% у порівнянні з минулим роком. Це тільки на сьогоднішній день. До кінця року, я думаю, цей відсоток, буде ще більший. Така ж сама ситуація і з госпіталізацією. Ми пролікували в цьому році вже стільки ж на вересень місяць, скільки ми загалом пролікували за минулий рік",розповідає директор кардіоваскулярного центру Костянтин Вакуленко.

За словами лікаря, одна з причин – збільшення кількості людей, які вимушено переїхали в область через повномасштабну війну.

Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр. Головний вхід
Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр. Суспільне Полтава

"Другою причиною є та ситуація, яка склалася у нашій країні – хронічний стрес, люди втрачають домівки, втрачають рідних близьких, бояться за своїх рідних, які воюють на фронті, люди змінюють своє місце проживання, і це все не може вплинути на стан серцево-судинної системи. Тому ми бачимо спалахи гіпертонічної хвороби, почастішали гіпертонічні кризи",каже директор кардіоваскулярного центру Костянтин Вакуленко.

Серед недуг, з якими найчастіше потрапляють пацієнти, – ішемічна хвороба серця, каже Олександр Єфименко.

Операційна в лікарні
Операційний блок в кардіоцентрі. Суспільне Полтава

"Протягом року було виконано понад тисячу планових коронарографій (метод рентгенологічного дослідження уражень вінцевих (коронарних) артерій серця - ред.), біля 470 ургентних стентувань і понад 780 планових, понад 200 стимуляторів також при порушеннях провідності ритму було встановлено для наших хворих, що загалом по Україні склало і вийшло на перше місце у порівнянні з іншими областями",каже кардіохірург кардіоваскулярного центру Олександр Єфименко.

"Зараз ми перебуваємо в операційній, де проводяться операції на відкритому серці. Зараз перед вами стоїть апарат штучного кровообігу. За минулий рік у нас проведено було кардіохірургічних операцій 26, за це півріччя (2023-го року – ред.) – 35. Це - аорто-коронарне шунтування, пластика мітрального та аортального клапанів та протезування клапанів",говорить старша медсестра відділення кардіоваскулярного центру Марина Каптур.

Для лікування серцево-судинних хвороб у закладі є чотири стаціонарних відділення на 136 ліжок. Також працюють три операційних.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок