ISW: Росія почала новий наступ в районі Авдіївки

ISW: Росія почала новий наступ в районі Авдіївки

Авдіївка, контрнаступ
Авдіївка, Донецька область, 18 серпня 2023 року. Фото: Libkos/АР

Російські війська 9 жовтня розпочали локалізований контрнаступ в районі Авдіївки на Донеччині та на заході Запорізької області, ймовірно, аби відвести українські сили від району Роботиного.

Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни.

Російські війська активізували наступальні дії на північний захід від Авдіївки в районі Очеретиного, Тоненького, Бердичів і на південний захід від Авдіївки на лінії Водяне-Опитне. Російські сили також атакували на Запоріжжі.

Російські так звані військові кореспонденти стверджували, що армія РФ просунулася в цьому районі на два кілометри. Український Генштаб підтвердив, що до трьох російських батальйонів здійснили атаку в напрямку Авдіївки і ISW спостерігала кадри боїв у цьому районі.

Російські медіа описують операції в районі Авдіївки як значну наступальну операцію з метою оточення українських військ в Авдіївці та захоплення міста. Успішне оточення Авдіївки, одного із найбільш укріплених районів лінії фронту в Донецькій області, ймовірно, вимагатиме більше російських сил, ніж ті, які зараз виділяє Росія, пишуть аналітики. Нині там перебувають армійський корпус "ДНР" та добровольчі формування.

"За останні півтора роки війни російські війська також проводили жорсткі наступальні операції для відносно мінімальних територіальних здобутків поблизу Авдіївки", — пишуть в ISW.
ISW: Росія почала новий наступ на Авдіївку
Хід подій в районі Авдіївки 10 жовтня 2023 року. Фото: Deepstatemap

Що відомо про останні події в районі Авдіївки

Генеральний штаб ЗСУ у зведенні 15 вересня 2023 року повідомив про звільнення Авдіївки на Донеччині.

Начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш 10 жовтня повідомляв Суспільному, що з шостої ранку російські війська завдають масованих ударів по Авдіївці Донецької області, а на півночі від міста тривають важкі бої.

За інформацією пресслужби поліції Донеччини, 9 жовтня російські війська завдали авіаудару по Авдіївці та обстріляли з артилерії та "Градів". Обстрілами зруйнований багатоквартирний будинок.

Як повідомив Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 10 жовтня, на Авдіївському та Мар’їнському напрямках російські війська провели понад 15 невдалих атак в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області.

На початок