Боррель запросив міністрів закордонних справ Ізраїлю і Палестини на нараду очільників МЗС Євросоюзу

Боррель запросив міністрів закордонних справ Ізраїлю і Палестини на нараду очільників МЗС Євросоюзу

Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель
Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель під час зустрічі голів МЗС Євросоюзу, 20 березня 2023 року. Фото: AP

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель запросив очільників зовнішньополітичних відомств Ізраїлю та Палестини на екстрену нараду міністрів закордонних справ Європейського Союзу, яка відбудеться сьогодні, 10 жовтня.

Про це Жозеп Боррель повідомив у соцмережі X (раніше — Twitter).

"Я запросив міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена, щоб він приєднався до зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яку я збираю сьогодні вдень. Я також запросив міністра закордонних справ Малікі виступити на засіданні й представити позицію палестинської адміністрації", — йдеться у дописі Борреля.

Як повідомляє The Times Of Israel, міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен відхилив запорошення Жозепа Борреля приєднатися до зустрічі голів МЗС Євросоюзу у Брюсселі.

"Поки ми ховаємо наших мертвих громадян і боремося зі злочинним тероризмом, коли світ чітко підтримує Ізраїль, немає місця для балансу та теоретичних дискусій, лише рішуча та безкомпромісна війна проти палестинського тероризму", — сказав журналістам співрозмовник з офісу Коена, сигналізуючи, що Єрусалим зосереджений на веденні війни, а не на дипломатичних ініціативах.

Водночас за його словами, очільник МЗС Ізраїлю продовжить вести телефонні переговори з міністрами закордонних справ країн ЄС щодо ситуації у країні.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.

На початок