Художники у Луцьку просять відремонтувати дірявий дах у спілці: що відповіли в міськраді

Художники у Луцьку просять відремонтувати дірявий дах у спілці: що відповіли в міськраді

Галерея мистецтв у Луцьку потребує ремонту
Стеля у приміщенні Галереї мистецтв у Луцьку, жовтень 2023 . Фото: Суспільне Луцьк

Приміщення на вулиці Лесі Українки, 24а, де розташована Волинська спілка художників, руйнується через дірявий дах. Під час дощу крапає зі стелі у майстерні на останньому поверсі будівлі.

Як розповів Суспільному голова спілки Володимир Марчук, будинок протікає наскрізь від останнього поверху, де розташовані майстерні художників, на перший — до виставкової зали, у якій художники збирають відвідувачів галереї.

Суспільне з'ясовувало, хто має ремонтувати будівлю і скільки це буде коштувати.

Зі слів заслуженого художника України Леоніда Литвина, ситуація з дахом погіршилася під час останнього буревію, який був у Луцьку: "Позривало шифер, коньки позривало, прямо по стінах вода текла.

Заслужений художник України Леонід Литвин у майстерні в Луцьку
Леонід Литвин у майстерні. Фото: Суспільне Луцьк

Незручності через дірявий дах відчувають і у квартирах, розповіла мешканка будинку Надія Смірнова. З її слів, другий та третій поверхи чотирьохповерхівки — це приватні квартири.

"Проблеми у нас великі! Проблеми з тим, що дах уже у нас...То що ще говорити? Приміщення на балансі міської ради, чому вона немає до того відношення, я ніяк не можу зрозуміти", — говорить жінка.

Художники у Луцьку просять відремонтувати дірявий дах у спілці: що відповіли в міськраді
Мешканка будинку на Лесі Українки, 24а Надія Смірнова. Фото: Суспільне Луцьк

Хто має лагодити дах у будинку на Лесі Українськ, 24а

Зі слів голови Волинської організації спілки художників Володимира Марчука, проводити ремонт даху мали б за гроші міської ради, бо підвал та перший і останній поверхи будинку є комунальною власністю, яку рішенням виконкому у 1995 році надали у безоплатне користування спілці.

Галерея мистецтв у Луцьку
На першому поверсі будівлі — галерея мистецтв. Фото: Суспільне Луцьк

До влади, каже художник, зверталися неодноразово: "Я пішов до Ігоря Поліщука, приніс йому фотографії. Він подивився і сказав: ідіть до начальника ЖКГ. Потім ніби взялися за ремонт, там треба капремонт, зробили проєкт вартістю 40 тисяч. Потім я пішов знову, кажуть: ремонт буде коштувати 2 мільйони 600 тисяч".

Що відповіли в міській раді

За коментарем Суспільне звернулося до директора департаменту житлово-комунального господарства Луцькради Миколи Осіюка.

"До мене особисто ніхто з художників не звертався. Можливо якісь звернення і були, я не можу сказати. Їм фактично в безоплатну оренду віддали приміщення вже скільки років. Вони ж беруть, певно якісь гроші за якісь виставки, вже могли б за скільки років закумулювати", — сказав посадовець.

Коментувати питання ремонту у будинку на Лесі Українки, 24А в міській раді вповноважили начальника управління капітального будівництва Леоніда Карабана. Він розповів, що міська рада юридично не має право оплачувати увесь ремонт даху.

"Треба створити ОСББ, тоді міська рада на якихось умовах надасть ОСББ фінансову допомогу і ОСББ частково і зроблять ту покрівлю", — додав начальник управління капітального будівництва.

Художники та жильці будинку розповіли, що створювати ОСББ в будинку поки не збираються.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок