З розбитої внаслідок ракетного удару триповерхівки на вулиці Тарасенка у Харкові відселили 21 мешканця. Їм безплатно надали кімнати у місцевому готелі. У будинку 6 жовтня загинули 10-річний хлопчик та його 68-річна бабуся. Вибуховою хвилею у будівлі пошкоджені усі квартири, а приміщення на третьому поверсі — зруйновані.
У готелі для мешканців є кухня, електроприлади, душ і туалет. Ввечері 6 жовтня сюди переїхала Вікторія Ведмеденко.
"Я жила у будинку з 1988 року з дітьми, вони вже одружилися, є троє онуків. Жили тихо та спокійно, і ось почали нас бомбардувати. Слава богу, що нас вселили у цей готельчик, дуже гарне ставлення. Гаряча вода є, холодильник є. Ми удвох в одній кімнаті, мені ковдру дали тепленьку, постіль. Моя квартира пошкоджена, але можна там щось відбудувати та жити. Вікна усі повилітали, відкоси, тиньк відвалився, підлога пошкрябана, плитка на кухні на стінах та підлозі побилася. Я чотири роки як ремонт зробила. Ну, що робити? Відремонтувати й жити. Ми ж — українці, нас "топлять", а ми виживаємо", — каже Вікторія Ведмеденко.


Оселився в готелі й Олександр Луханін.
"Мене відділяло від цього вибуху, дві стіни. Я живу на другому поверсі, над магазином. Вибухова хвиля вибила всі вікна, вилетіли двері у квартиру й двері у під'їзді. Я живу один, і сюди мене одного поселили. В мене є постіль, дві тумбочки, гардероб, стіл, два стільці. Душ в моїй кімнаті не працює, але на поверсі є спільний, там є гаряча вода. Також є пральна машина", — каже Олександр


Люди зможуть залишатися в готелі, поки не відремонтують їхній будинок, пояснює директор закладу Олександр Скринніков.
"Ми людей ввечері 6 жовтня й поселили. Надали усе необхідне: набори для гігієни, подушки, ковдри. Також годуємо один раз на день. Чайник, мікрохвильовка є на кожному поверсі. Поверх на вісім номерів: там або вісім родин живе, або по 2-3 людини у номері. Якщо будинок будуть відновлювати до весни, будуть жити до весни тут", — говорить Олександр Скринніков.


Мешканка будинку Жанна Кашкіна приїхала прибирати у розбитій квартирі на першому поверсі. Коли у дім влучила ракета вона була дома з 19-річною онукою.
"Я спала і почула такий гучний вибух, страшенний. Було дуже страшно. Я почула крик онучки й кинулася до неї. Її кімната дуже постраждала. Полетів скляний блок майже на те місце, де вона мала спати. Вона тільки присіла на ліжко, і цей склоблок подряпав їй спину. У нас була велика бібліотека, все втратили, й квіти загинули", — каже Жанна Кашкіна.


Зараз родина Жанни живе у родичів, чекатимуть відбудови.
"У мене рідня тут живе з 20-х років минулого століття. Ми майже перші заїхали в цей дім — це наше родове гніздо. Покидати ми його не будемо. Я хочу, щоб росіяни на своїй шкурі все це отримали, що ми отримуємо кожен день. Щоб вони повною мірою "вигрібали" усе, що накоїли нам. Хочу миру, щоб ми стали розквітлою країною", — додає Жанна Кашкіна.

Перевірити квартиру приїхав і сусід Жанни з третього, останнього поверху, Руслан Дубінський. Він теж живе у родичів. Розповідає, перед повномасштабною війною закінчили ремонт, тепер знову треба відновлювати оселю.
"Повний капітальний ремонт: опалення, стеля, усе було зроблено. Коштами міста зроблений був ремонт у під'їзді: дах, вікна, обладнання, двір гарний. У нас нові меблі, які ще навіть не розпакували. Люстра пошкоджена, стеля. Шкаф-купе вцілів на радість мені. Зараз ми без даху, тут багато обладнання дорогого. У нас одночасно постраждали дві квартири – тут і на вулиці Пушкінській. За одну хвилину. Цей будинок при німцях встояв, а при таких "сусідах" — ось таке зробили нам на зиму", — каже Руслан Дубінський.


Біля розбитого будинку на вулиці Тарасенка харків'яни залишають квіти та іграшки, щоб вшанувати пам'ять загиблих.
Що відомо про ракетну атаку РФ по Харкову 6 жовтня
Вранці 6 жовтня російські війська влучили ракетами "Іскандер" по Київському та Основ'янському районах Харкова. У центрі міста ракета влучила в землю, пошкоджені будівлі та автівки поруч.
В Основ'янському районі пошкоджений триповерховий житловий будинок та будівлі поряд. Під завалами знайшли тіло 10-річного хлопчика та його 68-річної бабусі.
На момент удару в місті не оголосили тривогу, ймовірно, через швидкість ракети та її відсутність на радарі. За даними військової обладміністрації, поранення зазнали щонайменше 30 людей.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube