Єврокомісія переглядає пакет допомоги Палестині на 691 млн євро

Єврокомісія переглядає пакет допомоги Палестині на 691 млн євро

Варгеї заявив про припинення грошової допомоги Палестині
Єврокомісар Олівер Варгеї. Фото: Oliver Varhelyi/X

ЄС через агресію ХАМАСу проти Ізраїлю призупиняє виплачувати кошти палестинцям на розвиток, а наступні пакети допомоги перегляне.

Про це повідомив Олівер Варгеї, європейський комісар з питань сусідства та розширення.

Посадовець пояснив, що визначальною подією для такого рішення став терор проти Ізраїлю та його громадян. Після атак ХАМАСу справи з Палестиною не можуть продовжуватися, як і зазвичай. Єврокомісія, яка є найбільшим донором Палестини, переглядає пакет розвитку на суму 691 мільйон євро.

Варгеї додає, що:

  • усі платежі палестинцям призупинено;
  • усі проєкти переглядаються;
  • усі нові бюджетні пропозиції, зокрема й на 2023 рік, відкладено до подальшого повідомлення;
  • відбудеться комплексна оцінка всього пакета допомоги.
"Зараз необхідно звернути увагу на основи миру, толерантності та співіснування. Розпалювання ненависті, насильства та прославляння терору отруїли розум занадто багатьох людей", — пише єврокомісар.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.

На початок