Удар Росії по селу Гроза на Харківщині: Рада безпеки ООН провела засідання

Удар Росії по селу Гроза на Харківщині: Рада безпеки ООН провела засідання

Удар Росії по селу Гроза на Харківщині: Рада безпеки ООН провела засідання
Засідання Ради Безпеки ООН, 23 червня 2023 року. Фото: AP

Рада безпеки ООН 9 жовтня зібралась через удар російських окупантів по селу Гроза Харківської області, внаслідок якого загинули понад 50 людей.

Засідання під назвою "Підтримка миру та безпеки України" скликала українська делегація. Рада безпеки, де зараз головує Бразилія, проходило в американському Нью-Йорку.

Зібрання розпочалося з доповіді заступниці генсека Організації з політичних питань і питань розбудови миру Розмарі Ді Карло, яка розповіла про російську атаку на село Гроза та зазначила, що кількість жертв через збройну агресію РФ може збільшитись, якщо ситуація не зміниться.

"52 людей загинули, коли ракетою влучили у магазин і кафе. Інші поранені. Одна шоста населення Грози вбита, усі родини зазнали втрат. Усі, хто загинули, зібралися там на поминки через похорон місцевого мешканця, який теж загинув на цій війні. І спеціалісти ООН на місцях зібрали імена 19 жінок, 15 чоловіків і одного хлопчика. Це все цивільні особи", — сказала вона.

Також заступниця генсека згадала обстріл Харкова, який росіяни влаштували на наступну добу після удару по Грозі.

"Менше, ніж через за добу був знову напад на цивільних осіб. Це було в центрі Харкова. У другому за розміром місці в Україні. І там було вбито 10-річного хлопчика і 67-річну бабусю, десятки людей були поранені, у тому числі 11-місячне немовля. І цей напад був також у район, де були ресторани та інші заклади цивільної інфраструктури", — додала Ді Карло.

Що відомо про обстріл села Гроза на Харківщині

Понад 50 людей, серед яких дитина, загинули внаслідок удару Росії по сільському магазину в селі Гроза Куп'янського району на Харківщині.

Обстріл стався о 13:24 годині 5 жовтня, розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

"На місці удару розташований магазин, поруч є кафе. У магазині перебували місцеві жителі, а також у кафе, де були поминки за померлим односельцем. Усього на місці удару були близько 60 людей", — повідомив глава МВС.

На початок