Перейти до основного змісту
Ізраїль запросив у США високоточні бомби та перехоплювачі для "Залізного купола"

Ізраїль запросив у США високоточні бомби та перехоплювачі для "Залізного купола"

Ракетні обстріли по Ізраїлю з Сектора Газа, 8 жовтня 2023 р., фото: AP
. Ракетні обстріли по Ізраїлю з Сектора Газа, 8 жовтня 2023 р., фото: AP

Ізраїль просить у США високоточні бомби та додаткові перехоплювачі для системи ППО "Залізний купол".

Про це пише CNN з посиланням на ізраїльського військового чиновника та представника оборони США.

За даними видання, запит від Ізраїлю надійшов після того, як міністр оборони США Ллойд Остін пообіцяв, що США нададуть Ізраїлю допомогу в галузі безпеки негайно.

Ізраїльський чиновник сказав, що запит до американців містить Joint Direct Attack Munitions або JDAM. Це комплект наведення, що перетворює некеровані бомби на всепогодні боєприпаси з точним наведенням. Ізраїль застосував високоточні бомби для ударів з повітря по цілях у Газі.

Ізраїль також просить більше перехоплювачів для системи протиповітряної оборони малої дальності "Залізний купол", яка перехопила багато ракет, випущених із Гази. Але система була переповнена шквалом ракет, що дозволило деяким ракетам пройти й вразити Ізраїль.

Ізраїльський чиновник також сказав, що ізраїльська армія може запросити більше можливостей і зброї, залежно від того, як розгорнеться кампанія Ізраїлю проти ХАМАС.

"У міру розвитку інших подій нам також знадобляться інші частини", — сказав ізраїльський чиновник.

У неділю, 8 жовтня, президент США Джо Байден заявив, що додаткова допомога від США вже прямує до Ізраїлю. Пентагон також скерував авіаносну ударну групу на чолі з кораблем Gerald R. Ford до Східного Середземномор'я.

До цього держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати розглядають запит Ізраїля на додаткову військову допомогу після вторгнення бойовиків руху ХАМАС.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.

Топ дня
Вибір редакції
На початок