Ціни на нафту зросли на 3% після несподіваної атаки ХАМАС на Ізраїль

Ціни на нафту зросли на 3% після несподіваної атаки ХАМАС на Ізраїль

Трейдер працює на Нью-Йоркській фондовій біржі
Трейдер працює на Нью-Йоркській фондовій біржі, 7 серпня 2017 р., Фото AP

Ціни на нафту зросли більш ніж на 3% після несподіваної атаки ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня. До цього призвела дестабілізація на Близькому Сході, який є важливим постачальником сирої нафти, палива та енергії для світових споживачів.

Про це пише Bloomberg.

Нафта марки West Texas Intermediate торгувалася вище 85 доларів за барель. Трейдери побоюються, що ескалація насильства може спровокувати більш руйнівну проксі-війну, у яку втягнуться США та Іран.

Останні події в Ізраїлі не створили загрози для постачання нафти. Однак будь-яка можлива військова відповідь Ірану на тлі повідомлень про причетність Ісламської Республіки до нападів на Ізраїль розпалила б побоювання щодо життєво важливої судноплавної артерії Ормузької протоки, яку Тегеран раніше погрожував закрити, оскільки США відправляють до регіону військові кораблі.

"Ключовим для ринків є те, чи конфлікт залишається стриманим, чи пошириться на інші регіони, зокрема Саудівську Аравію", — заявили аналітики Брайан Мартін і Деніел Хайнс.

Зазначається, що спостерігачі за нафтовим ринком стежитимуть за ознаками ширшого конфлікту між Вашингтоном і Тегераном після місяців розморожування відносин. Останніми місяцями Іран експортує більше нафти, що, можливо, сприяло зниженню світових цін.

Ормузька протока — стратегічно важлива протока, що сполучає Оманську затоку на південному сході з Перською затокою на південному заході. Північне узбережжя належить Ірану, а південне — Об'єднаним Арабським Еміратам і напіванклаву Оману. Протока є єдиним морським шляхом, що дозволяє експортувати газ і нафту, які видобувають у країнах Перської затоки, до третіх країн, зокрема до Японії, США і країн Західної Європи.

На початок