Президент Еквадору відмінив поїздку до США та скликав раду безпеки: причина

Президент Еквадору відмінив поїздку до США та скликав раду безпеки: причина

ЗМІ
Президент Еквадору відмінив поїздку до США та скликав раду безпеки: причина
Президент Еквадору Гільєрмо Лассо. Фото: АР.

Президент Еквадору Гільєрмо Лассо скликав надзвичайну нараду з безпеки та скасувати офіційний візит до США через вбивства у вʼязницях.

Про це пише місцева газета El Universo.

У п'ятницю у в'язничному комплексі Гуаякіля знайшли вбитими шість чоловіків. Місцева газета повідомила, що ці люди могли бути підозрюваними у вбивстві кандидата в президенти Фернандо Вільявісенсіо.

У пенітенціарній службі повідомили, що жертв ідентифікують, тоді як Міністерство внутрішніх справ не відповіло на запити про коментарі. Загалом із 2020 року під час заворушень у в'язницях Еквадору загинуло понад 400 людей.

Вбивство Вільявісенсіо підкреслило зростаючу силу організованої злочинності, пише видання. Чоловік, який застрелив кандидата в президенти, був поранений поліцейським і стік кров’ю в ніч вбивства під час затримання.

Фернандо Вільявісенсіо, борця з корупцією, вбили за два тижні до першого туру президентських виборів після того, як він пообіцяв жорстко боротися з мафією, що займається контрабандою кокаїну.

Голосування у другому турі між бізнесменом Даніелем Нобоа та кандидатом від соціалістів Луїзою Гонсалес відбудеться 15 жовтня. У ході кампанії домінували дебати про те, як впоратися зі стрімким зростанням нарконасильства, яке призвело до того, що рівень вбивств в Еквадорі перевищив рівень вбивств у Колумбії та Мексиці.

Що відомо про вбивство Фернандо Вільявісенсіо

9 серпня 2022 року у столиці Еквадору Кіто трьома пострілами в голову вбили кандидата на пост президента країни Фернандо Вільявісенсіо.

Унаслідок інциденту поранень зазнали ще дев'ятеро людей, зокрема кандидат у парламент Еквадору та двоє правоохоронців.

Президент Еквадору Гільєрмо Лассо, який залишає посаду, звинуватив у вбивстві Вільявісенсіо організовану злочинність та пообіцяв притягнути винних до відповідальності.

Напередодні трагедії Вільявісенсіо скаржився на погрози, які нібито надходили від лідера злочинного угруповання, пов'язаного з наркоторгівлею. Політик був послідовним критиком корупції та організованої злочинності.

На початок