САП частково закрила справу щодо Роттердам+. НАБУ обіцяє оскаржити рішення

САП частково закрила справу щодо Роттердам+. НАБУ обіцяє оскаржити рішення

САП частково закрила справу щодо Роттердам+. НАБУ обіцяє оскаржити рішення

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу щодо формули Роттердам+, в частині щодо підозрюваних через недостатність доказів. Національне антикорупційне бюро планує оскаржувати рішення.

"Кримінальне провадження закрито в частині щодо підозрюваних у зв’язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпанням можливості їх отримати, а також у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення", - заявили у пресслужбі САП.

Зокрема, за інформацією відомства, достовірність завданої шкоди не підтвердила експертиза.

"Для з’ясування достовірності розміру завданої шкоди за загальний період 2016-2019 років та оцінки доводів попередніх експертиз сторони обвинувачення і захисту у квітні 2020 року призначена комісійна судово-економічна експертиза. Експерти у своєму висновку від 11.08.2020 не змогли підтвердити завдання збитків", - пояснили рішення

Як наголосили у відомстві, у ході досудового розслідування не здобуто "належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів", які б вказували на те, що у результаті розробки, прийняття та застосування постанови "Про затвердження порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії" будь-кому завдана пряма шкода або збитки.

Натомість у Національному бюро розслідувань заявляють, що планують оскаржувати рішення.

"Рішення про закриття справи "Роттердам+" суперечить засадам верховенства права, тому Національне бюро оскаржить його до Генерального прокурора та в.о. керівника САП", - повідомили у пресслужбі НАБУ.

У відомстві наголосили, що розслідування цієї справи знаходилося на завершальній стадії.

"Про підозру повідомили 6 особам, внаслідок дій яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків, що підтверджено відповідною експертизою. Нагадаємо, що комплексною експертизою також підтверджені розрахунки збитків за 2016-2017 роки, але суть її зводиться до того, що питання протиправності дій, відповідно, і настання збитків, має вирішити суд", - наголосили у НАБУ.

Водночас, у бюро наголошують, що за час розслідування процесуальний керівник "жодного разу не витребовував матеріали провадження для вивчення, не запитував у слідства, чи дійсно вичерпані можливості доказування, і два дні тому обговорював на нараді, як краще рухатись по справі далі". Однак, "несподівано" ухвалив рішення про закриття справи нібито на підставі відсутності достатніх доказів та можливостей їх здобути

У НАБУ наголошують, що не підтримують такого рішення та заявляють, що зроблять "все можливе у законний спосіб, щоб відновити розслідування та передати цю справу до суду".

Що відомо

  • Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію у березні 2016 року. За нею вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалась за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
  • Через нову формулу електроенергія, яку продавали ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стала дорожчою.
  • 8 серпня 2019 року НАБУ повідомило про підозру шістьом особам, зокрема голові Нацкомісії Дмитру Вовку та Бутовському.  За даними слідства, Вовк за попередньою змовою з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт, так звану "формулу Роттердам+". Ним підозрювані створили умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії на оптовий ринок електроенергії, завдавши державі збитків у 18,9 мільярда гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди