Іранська поліція моралі побила дівчинку-підлітка до коми через відсутність хіджабу

Іранська поліція моралі побила дівчинку-підлітка до коми через відсутність хіджабу

ЗМІ
Іран
Прапор Ірану. Ілюстративне фото: Getty Images

Шістнадцятирічна іранська дівчина опинилася в комі після того, як на неї, ймовірно, напала поліція моралі за те, що вона не носила хіджаб.

Про це пише The Times.

Дівчину звати Арміта Гараванд. Нині вона перебуває в лікарні під посиленою охороною після "жорстокого фізичного нападу" з боку жінок-поліцейських у метро Тегерана. З цим нападом проводять паралелі зі справою Махси Аміні, чия смерть під час затримання поліцією викликала загальнонаціональні протести. Подія сталася у неділю, 1 жовтня.

За інформацією правозахисної групи, дівчина зазнала нападу через те, що поліція моралі вважала недотриманням законів про обов’язкове носіння хіджабу.

У вівторок група опублікувала фотографію Гараванди в лікарні з перев’язаною головою, шиєю та зондом для годування в роті. Там додали, що до постраждалої не допускають відвідувачів, а телефони всіх її родичів конфіскували.

На кадрах, оприлюднених владою, видно, як друзі дівчини витягують її мляве тіло з потяга метро в Тегерані.

Іранська влада заперечує будь-який інцидент за участю поліції моралі, залишаючись у стані підвищеної готовності до будь-якого поширення соціальної напруги. Вони стверджують, що Гараванд знепритомніла через низький тиск, коли вона була в метро, ​​і вдарилася головою об бік вагона.

Минулого місяця Іран прийняв новий закон, згідно з яким жінкам, які відмовляються носити хіджаб, загрожує до десяти років ув’язнення.

Побиття жінок в Ірані за неносіння хіджабу

У 2022 році Іран охопила наймасштабніша хвиля протестів в історії країни. Приводом стала смерть Махси Аміні — 22-річної дівчини, яку 14 вересня 2022 заарештувала поліція моралі через "публічне недотримання іранських правил носіння хіджабу". Дівчину катували, внаслідок цього вона потрапила у лікарню та померла. Це сталося 16 вересня.

Перші протести відбулися після похорону Аміні 17 вересня в її рідному місті Саккез: жінки зривали свої хіджаби на знак солідарності з загиблою дівчиною. Люди скандували гасла проти влади і вимагали справедливості для винних у злочині. Тоді ж під час демонстрації біля головної урядової будівлі в Саккезі, поліція відкрила вогонь по протестувальникам, а також використовувала сльозогінний газ. Протест у Саккезі вважається одним із найжорстокіших серед тих, що відбувалися в Ірані протягом року.

Протести ширилися містами Ірана, але й також були у різних країнах. Люди виходили з гаслами "Jin, jiyan, azadi!" — "Жінка, життя, свобода", а також "Смерть диктатору" — проти верховного лідера Ірану Алі Хаменея. Жінки демонстративно підпалювали свої хіджаби та публічно обрізали волосся.

На багатьох акціях звучали також слова підтримки Україні — адже це відбувалося на тлі російсько-іранських угод щодо купівлі дронів. Протестувальники наполягали: іранське суспільство не підтримує війну та проти рішення влади.

До протестів приєдналися не тільки дорослі жінки. Цей тренд став важливим і для дівчат-підлітків. Багато іранських школярок демонстрували свою підтримку у соціальних мережах.

На початок