У Фінляндії викрили угруповання, яке завозило до країни наркотики. Серед підозрюваних — українці

У Фінляндії викрили угруповання, яке завозило до країни наркотики. Серед підозрюваних — українці

У Фінляндії викрили угруповання, яке завозило до країни наркотики. Серед підозрюваних — українці
Сайт поліції Фінляндії

Правоохоронці Фінляндії підозрюють, що до країни завезли близько 350 кг наркотичних речовин. 30 людей затримали, 17 підозрюваних досі перебувають під вартою.

Про це пише фінська поліція та розповідає національна телерадіомовна компанія Yle.

Поліція Гельсінкі та Центральна кримінальна поліція викрили велику міжнародну організацію з розповсюдження наркотиків, яку підозрюють у доставленні до Фінляндії сотень кілограмів наркотиків.

Правоохоронці вилучили понад 100 кг наркотичних засобів та 230 тисяч таблеток з наркотичних речовин. А дані, зібрані попередньо, допомогли вилучити наркотики та вогнепальну зброю у Швеції.

Поліція також прозвітувала, що вилучила майже 240 тисяч євро готівкою під час проведення слідчих дій.

Під час розслідування затримано 30 людей, 17 із них залишили під вартою. Це громадяни Швеції, Великої Британії, Сомалі, Сербії, Норвегії, Іраку, України, Косово, Туреччини та Фінляндії. Скільки українців у злочинному угрупованні, не уточнюється.

"Злочинну організацію підозрюють у тому, що з осені 2022 року по літо 2023 року вона доставляла до Фінляндії кілька десятків літрів чистого амфетамінного масла, десятки кілограмів гашишу та кілька кілограмів кокаїну. Організація мала міжнародні зв’язки, наприклад, з Польщею, Голландією та Туреччиною", — розповів керівник розслідування, комісар Теро Тюйнеля.

Правоохоронці зазначають, що зазвичай у справах із наркоторгівлі учасники злочинів — фіни. Вони формують групи, отримують наркотики у Фінляндії і поширюють їх далі. А в цьому випадку члени угруповання прибули з-за кордону. За словами керівника слідчого відділу Центральної кримінальної поліції Тімо Кілпеляйнена, це перший випадок, коли шведська банда намагалася захопити ринок наркотиків у Фінляндії.

"Із розслідування зрозуміло, що це злочинна мережа. Тепер її діяльності покладено край", — сказав комісар поліції Гельсінкі Мікко Нікканен.

Розслідування розпочалося на початку 2023 року, коли фінська поліція на трасі вилучила 1,5 кілограма амфетаміну та частини вогнепальної зброї.. Тоді правоохоронці в Гельсінкі почали стежити за шведськими злочинцями, які пересувалися в компанії людей, пов'язаних з вуличними бандами. Таким чином вийшли на слід наркоділків. Члени угруповання орендували квартири на короткий термін без договорів, оплачували квартири готівкою, виїжджали з помешкань уночі на таксі. Так вони поширювали наркотики. На одному з місць зустрічі їх урешті перехопила поліція.

Фінська поліція під час розслідування співпрацювала з поліцією Швеції. Зокрема, стежили за членами банди, які жили у Швеції та частково відповідали за імпорт наркотиків для мережі. Загалом 6 підозрюваних — зі Швеції, двоє з них будуть екстрадовані до країни.

На початок