У першій половині 2020-го року року відеохостингу YouTube видалив 17,5 мільйона відеороликів через невідповідність вимогам сервісу. Різке зростання кількості видалених відео – 11,4 мільйона – відбулося у квітні-липні 2020-го.
Як повідомляє The Verge, зростання кількості видалених відео, які не відповідають вимогам сервісу, відбулося через більш активне використання автоматичних алгоритмів розпізнавання відео. В умовах пандемії YouTube вирішив більше покладатися на алгоритми, аби зменшити навантаження на співробітників компанії, яких перевели на віддалену роботу до кінця пандемії COVID-19.
Компанія врахувала, що автоматичним алгоритмам властиво помилятися, і тому наростила штат співробітників, які розглядають скарги на рішення алгоритмів. В першому кварталі 2020 року YouTube отримав 165 тисяч скарг, а в другому - понад 325 тисяч. Кількість задоволених скарг при цьому зросла з 44 тисяч до 160 тисяч.
Особливу увагу в YouTube приділяють моніторингу та блокуванню фейкового контенту про COVID-19.
"На YouTube заборонена публікація контенту про COVID-19, здатного привести до заподіяння серйозної шкоди здоров'ю. Зокрема, не можна додавати матеріали, в яких повідомляються неправдиві відомості про коронавірусну інфекцію, що суперечать офіційним джерелам - Всесвітній організації охорони здоров'я та місцевим органам охорони здоров'я", – повідомили в компанії.
Читайте також
- Хакери злили в мережу дані сотень мільйонів користувачів Instagram, Youtube та TikTok.
- Європейський суд дозволив YouTube не розкривати дані відеопіратів.
- YouTube нагадуватиме користувачам, коли треба спати.