Зеленський заявив, що 30 вересня будуть "важливі новини" для України

Зеленський заявив, що 30 вересня будуть "важливі новини" для України

Зеленський заявив, що 30 вересня будуть "важливі новини" для України
Президент України Володимир Зеленський, 7 вересня 2023 р., фото: ОП

Президент Володимир Зеленський заявив, що тиждень, який минає, "значно посилив" Україну та українських громадян.

Про це глава держави повідомив у своєму відеозверненні.

"Ще й завтра (30 вересня — Ред.) будуть важливі для України новини: для наших воїнів, для всієї нашої держави", — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що продовжується робота над тим, щоб і наступні тижні "додали Україні міцності та потрібної співпраці зі світом".

"Аби світ нас чув, розумів і підтримував. Я дякую всім, хто нам допомагає", — підкреслив глава української держави.

Вшанував пам'ять загиблих у Бабиному Яру

Зеленський відзвітував, як пройшов день, розповівши, що розпочав 29 вересня із участі в заходах з нагоди 82-их роковин масових розстрілів євреїв нацистами у Бабиному Яру.

"Лише за кілька тих днів вересня 41-го року були вбиті понад 30 тисяч людей. Загалом у Бабиному Яру за час нацистської окупації були вбиті близько 100 тисяч людей. Євреї, також роми, українці. Представники інших народів", — нагадав президент.

Глава держави наголосив, що "дуже важливо берегти пам'ять про ці жертви й про те зло, яке здійснило Голокост, було розбите й покаране".

"Україна береже таку пам'ять. "Ніколи знову!" для нас, для України, для всього цивілізованого світу — це не порожні слова. І так завжди буде", — зауважив Зеленський.

Зеленський зустрівся з вчителями України

Президент вказав, що зустрівся з вчителями — тими, "від кого, власне, залежить збереження історичної пам'яті та людяності".

"Подякував учителям, вихователям, викладачам, наставникам. Усім, хто виконує одну з найпочесніших місій у житті, — навчає дітей того, що необхідно, аби не змарнувати свою долю та бути міцним на життєвому шляху. Навчання — це завжди більше, ніж здобуття знань і навичок та опанування професії, це й характер, його сила, розмежування між добром і злом, яка приходить, коли вивчаєш людську культуру", — продовжив глава держави.

Зеленський підкреслив, що "освіта готує і налагоджує моральний компас людини, аби він працював і щоб завдяки цьому робота людини, життя людини збагачувало людяність — це дуже важливо".

"І ми бачимо, зокрема, по тому, що робить Росія, що таке, коли система освіти збанкрутувала. Коли моральний компас людей та суспільства зламаний. Зло тоді панує в такій країні. В Україні цього ніколи не буде. Не лише завдяки силі нашої зброї, а й завдяки силі духу, силі характерів, людяності, яка обов'язково переможе", — додав президент.

На початок